Odstraszacze owadów i środki owadobójcze – w co warto się zaopatrzyć?

Sezon na owady – nieproszonych gości w naszych domach – rozpocznie się niebawem na dobre. Mrówki, komary, karaluchy to często plaga, z którą musimy radzić sobie przy użyciu specjalnych środków owadobójczych. A tych na rynku jest naprawdę sporo!

Co wybrać i jak przygotować się na walkę z owadami? Oto przegląd preparatów, które na pewno poradzą sobie z zadaniem.

Rodzaje środków odstraszających i likwidujących owady

odstraszacze-owadow-preparaty-owadobojcze.jpeg

  • Lampa LED

To nowoczesne rozwiązanie świetnie sprawdzi się nie we wnętrzu mieszkania, ale na tarasie, balkonie lub zewnętrznym parapecie. Lampa emituje specjalne światło, które wabi na przykład komary, muchy i inne owady, a następnie je eliminuje. Urządzenie możecie zakupić w postaci lampy stojącej lub wiszącej. Jest całkowicie bezpieczna dla ludzi i zwierząt.

  • Płyny

Bardzo silne i skuteczne, świetnie sprawdzają się wewnątrz pomieszczeń. Likwidują zarówno owady latające, jak i pełzające. W przypadku tych pierwszych należy sporządzić specjalny roztwór, który następnie rozprowadza się po podłogach, żaluzjach lub ścianach. W przypadku owadów pełzających roztwór należy rozprowadzić na listwach przypodłogowych i w szczelinach. Przed zastopowaniem płynu trzeba zabezpieczyć wszelkie przedmioty użytku domowego, żywność, zabawki itp.

Płynu można używać raz na kilka tygodni, zachowując oczywiście wszelkie środki ostrożności. Skutecznie pozbędziemy się w ten sposób między innymi karaluchów.

  • Proszek

To dosyć tanie i jednocześnie skuteczne rozwiązanie. Proszek świetnie poradzi sobie z mrówkami, karaluchami czy pluskwami. Stosujemy go wewnątrz pomieszczeń, wystarczy rozsypać zalecaną przez producenta ilość przy krawędziach ścian, w kątach i innych miejscach, gdzie owady mają swoje siedliska. Oczywiście należy zachować ostrożność – zabezpieczyć żywność i sprzęty. Zarówno w przypadku płynów, jak i proszków owadobójczych, koniecznie uważajcie, by nie dostały się one w ręce dzieci.

  • Rozpylacze i aerozole

Zdecydowanie, najszybsze w użyciu. Nie trzeba robić roztworu, wystarczy zaaplikować na powierzchnię, w odległości ok. 20-30 cm. Przez kolejne dwie doby środek uwalnia substancje czynne, które likwidują m.in. mrówki, karaluchy, pluskwy i rybiki cukrowe.

Spray to również świetnie rozwiązanie na bardzo uciążliwe mole spożywcze i odzieżowe. Nie plamią, działają bardzo szybko i są łagodne dla otoczenia. Jednorazowe użycie pozwala utrzymać efekt przez sześć miesięcy.

Na rynku znajdziemy również preparaty, które służą do radzenia sobie z bardzo poważnymi zagrożeniami – a do takowych zaliczymy gniazda os i szerszeni. Używając specjalnych sprayów, przeznaczonych do likwidacji takich problemów, zachowajcie  odpowiednią odległość i w pełni zastosujcie się do zaleceń producenta.

  • Urządzenia na komary podłączane do prądu

Ich wielką zaletą jest skuteczność, wydajność i możliwość stosowania również w pokojach dziecięcych. Gwarantują spokojny sen, bez ryzyka pogryzienia przez komary. Urządzenia podłączane do prądu mogą mieć wkład z płynem (wystarcza na miesiąc) lub wkłady ze specjalnymi wkładami, które należy wymieniać co noc.

  • Środek odstraszający kleszcze, komary, pająki i muszki

Grill w ogrodzie? Wyprawa do lasu? Ryzyko złapania kleszcza jest naprawdę ogromne, dlatego najlepiej stosować spraye, które możemy aplikować zarówno na odzież, jak i na odsłonięte części skóry. Tego typu preparaty są bezpieczne dla człowieka i działają odstraszająco na owady. Aplikację należy powtarzać co kilka godzin.

Dlaczego warto stosować środki odstraszające i likwidujące owady?

Karaluchy, prusaki czy mrówki przenoszą bakterie, pasożyty i choroby o charakterze wirusowym, groźne dla naszego zdrowia. Odchody insektów mogą być alergenne, a same insekty są odrażające i wzbudzają duży dyskomfort.

Całe szczęście, w przypadku niewielkich skupisk insektów w domu, możecie samodzielnie pozbyć się problemu, korzystając z całej palety łatwo dostępnych środków owadobójczych. Warto zaopatrzyć się w nie już, teraz kiedy dni stają się ciepłe, a przyroda budzi się do życia.

Co warto przeczytać:

5/5 - (1 vote)
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl