Szukamy mebli ogrodowych na nowy sezon grillowy

Co może być przyjemniejszego wiosenną lub letnią porą niż popołudnie i wieczór spędzone na tarasie lub w ogrodzie? Trudno wyobrazić sobie czas spędzony w piękniejszej scenerii.

Ciepłe dni sprzyjają przebywaniu na świeżym powietrzu, a dodatkowo, gdy tylko na zewnątrz wzrasta temperatura, wiele osób zaczyna marzyć o zrobieniu grilla. A żeby grillowanie było przyjemniejsze niezbędne będą wygodne meble ogrodowe, które umilą ten czas. Jak wybrać idealne, by być zadowolonym z decyzji?

Meble ogrodowe – jak je wybrać? 

Decydując się na zakup mebli ogrodowych, warto najpierw zorientować się w ich rodzajach. Te zazwyczaj rozróżniane są ze względu na materiał, z którego są wykonane. Najbardziej tradycyjne z nich jest drewno, które może stanowić jedyny surowiec lub też być połączone np. ze stalą. D

rewno jest efektownym materiałem dodającym przytulności i uroku, ale należy pamiętać, że wymaga regularnej pielęgnacji oraz konserwacji. Oprócz tego należy znaleźć miejsce, w którym można je przechowywać zimą. Jest to zatem rozwiązanie dla osób posiadających wystarczającą przestrzeń do magazynowania.

Coraz częściej wybieranym materiałem dla mebli ogrodowych jest technorattan. To zagadkowo brzmiące pojęcie oznacza włókna z tworzyw sztucznych, które są ręcznie wyplecione na stelażu z metalu. Taka technika zapewnia nie tylko odpowiedni, elegancki wygląd, ale i trwałość mebli nią wykonanych.

Meble ogrodowe z technorattanu należy zabezpieczyć na zimę, przy czym wystarczy zastosować odpowiedni pokrowiec. Choć cena nie należy do najniższych, to trwałość, brak konieczności konserwacji oraz przyjemny wygląd sprawiają, że warto rozważyć ich zakup.

nowoczesne-meble-ogrodowe
Przykład nowoczesnych mebli z technorattanu fot. pexels.com

A może plastik? Choć materiał nie wszystkim kojarzy się najlepiej, to obecnie produkowane meble ogrodowe z plastiku wykonane są nie tylko lepszą techniką, ale i zdecydowanie korzystniej wyglądają niż te, które na szeroką skalę były sprzedawane kilkanaście lat temu. Materiał ten jest dodatkowo odporny na promieniowanie UV, wodę oraz temperaturę.

Na koniec – metal lub aluminium. Meble wykonane z tych materiałów odznaczają się dużą trwałością, są to solidne konstrukcje, które nie ulegają łatwo zniszczeniu. Są odporne na działanie czynników atmosferycznych i przez to mogą przetrwać wiele sezonów. Występują w różnych wariantach pod względem wizualnym – każdy znajdzie idealny dla siebie.

zestaw-mebli-metalowych-do-ogrodu-modena-szary-garden-point
Zestaw mebli aluminiowych Modena Garden Point fot. Ogrodosfera.pl

A zwycięzcą jest…

To, które meble ogrodowe są najlepsze, zależy od gustu, indywidualnych oczekiwań oraz możliwości. Zanim przejdziemy do zakupu, rozejrzyjmy się po rynku i zapoznajmy z ofertami różnych sklepów. Nie śpieszmy się, ponieważ mają one nam starczyć na jak najdłużej. Sprawdź gwarancję, ceny czy też terminy wysyłek.

Meble ogrodowe jak w sklepie Ogrodosfera.pl mają tę informację na stronie z produktem, jednak nie we wszystkich sklepach jest podobnie. Dla pewności możemy też napisać maila, czy też nawet i zadzwonić, aby potwierdzić przedstawioną ofertę wybranego przez nas sklepu.

Jeśli ma się czas na konserwację, a także miejsce na magazynowanie, można zdecydować się na naturalne surowce. Dla tych, którzy nie dysponują czasem ani przestrzenią do przechowywania idealne będą meble ogrodowe wykonane z tworzyw sztucznych, metalu lub aluminium. Te ostatnie będą też bardziej praktyczne przy większych spotkaniach rodzinnych lub z przyjaciółmi – łatwiej je przenieść oraz trudniej uszkodzić.

Z drugiej jednak strony elegancki technorattan czy klasyczne drewno mogą stwarzać wrażenie przytulności i być przyjemniejsze w użytkowaniu. Warto więc podjąć decyzję kierując się głównie własnymi preferencjami. Życzymy udanego wypoczynku wiosną i latem oraz mile spędzonego czasu z przyjaciółmi.

5/5 - (1 vote)
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl