Praktyczne i stylowe rozwiązania do aranżacji narożnika

Narożnik to mebel, który ma wiele zalet. Jego kształt i konstrukcja sprawiają, że zapewnia dużo miejsca do siedzenia i odpoczywania dla domowników oraz gości. Dzięki niemu można też optymalnie urządzić przestrzeń pomieszczenia –niektóre narożniki nadają się także do niewielkich pokojów.

Podpowiadamy, jakie rozwiązania najlepiej sprawdzają się, gdy chodzi o aranżację narożnika. Przeczytaj ten artykuł do końca i urządź swoją wymarzoną strefę wypoczynkową!

Narożnik, czyli najważniejszy mebel w salonie

praktyczne-i-stylowe-rozwiazania-do-aranzacji-naroznika

Nieważne, czy ma się do dyspozycji mały salon z kuchnią, czy w grę wchodzi większe pomieszczenie – odpowiedni narożnik doskonale się sprawdzi. Trzeba jednak dobrze przemyśleć wybór takiego mebla, a także to, gdzie się go ustawi. Istotna jest także kwestia innych mebli i dodatków. Trudno sobie wyobrazić sytuację, w której w salonie nie ma choćby przenośnego, składanego stolika kawowego.

Dość często obok narożnika stoi też fotel – idealnie prezentują się zwłaszcza komplety. Oczywiście w małych pomieszczeniach taki fotel nie jest niezbędny, jednak w przestronnych salonach dodaje on klasy, jeśli współgra z narożnikiem i przestrzenią.

Bez cienia wątpliwości to właśnie narożnik jest meblem, na który zwracamy uwagę w pierwszej chwili po wejściu do pomieszczenia. Jeśli będzie on nieodpowiednio ustawiony albo zbyt duży, przestrzeń sprawi wrażenie mało przyjaznej i chaotycznej, a tego należy koniecznie unikać. Ważny jest także kolor narożnika oraz dodatki – stylowe narzuty na narożnik to coś, o czym warto pomyśleć!

Jak ustawić narożnik?

Gdy trzeba ustawić narożnik w pomieszczeniu, jednym z najlepszych rozwiązań jest usytuowanie tego mebla w rogu pokoju. To naturalne ustawienie narożnika pozwala na urządzenie strefy wypoczynkowej, która nadaje wnętrzu przytulności. Taka opcja jest idealna zwłaszcza w pomieszczeniach o niewielkim metrażu. W dużych salonach, gdzie nie trzeba liczyć się z każdym metrem kwadratowym powierzchni, narożnik może być wysunięty w stronę środka pomieszczenia.

W takiej sytuacji narożnik, wraz ze stolikiem i fotelem, stworzą efektowną strefę wypoczynkową, która nie ogranicza swobody poruszania się po salonie. Można także umieścić narożnik pod oknem – to ustawienie wykorzystuje się zwłaszcza w mniejszych pomieszczeniach, w których okno skierowane jest na mniej nasłonecznioną stronę.

Szczegóły aranżacji będą miały znaczenie

Aranżując przestrzeń z narożnikiem w roli głównej musimy zastanowić się nad wyborem stolika kawowego i narzuty na narożnik, ale to nie wszystko. Niekiedy doskonałym pomysłem będzie też postawienie obok narożnika donicy z taką rośliną jak juka, fikus czy palma. Szczególnie efektownie będą prezentować się większe okazy! Zamiast rośliny w doniczce możesz postawić na kwiatowe kompozycje w wazonie stojącym na komodzie, szafce lub na stoliku kawowym.

Zastanawiasz się nad wyborem narzuty? Obecnie modne są narzuty w neutralnych kolorach, które pasują do różnych narożników, ale niekiedy warto zdecydować się na mocne kolory, jeśli tylko zagrają z aranżacją. Podpowiadamy również, że na czasie są także narzuty z pikowaniem tworzącym dyskretny geometryczny wzór. Dobrze będzie także pomyśleć o poduszkach dekoracyjnych.

Jak widać, aranżacja narożnika nie jest trudna, jeśli pamięta się o kilku zasadniczych kwestiach. Pamiętaj o tym, że odpowiednio urządzona przestrzeń wypoczynkowa będzie korzystnie wpływać na samopoczucie wszystkich domowników!

Rate this post
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl