Łazienka inspirowana przeszłością – salony łazienek prezentują współczesne podejście do klasycznych stylów

Trendy aranżacyjne przychodzą i odchodzą. Jest jednak wśród nich jeden, który zawsze jest na czasie. Klasyczny styl, bo o nim mowa, wspaniale odnajduje się nie tylko w salonach, ale także w łazienkach.

Otula ciepłem i zachwyca wysublimowanymi detalami. A dodatkowo nigdy nie wychodzi z mody. Chcesz dać mu szansę? Dowiedz się zatem, jak urządzić łazienkę w klasycznym stylu.

Łazienka w stylu klasycznym – elegancka i ponadczasowa

Styl klasyczny jest bez wątpienia ukłonem w stronę tradycji i elegancji. Nawiązujący do minionych dekad nurt doskonale wpisuje się w klimat łazienki. Sprawia, że staje się ona nie tylko miejscem wykonywania codziennych zabiegów pielęgnacyjnych, ale także oazą relaksu.

I, co ważne, jest niesamowicie funkcjonalna, bo sklepy łazienkowe oferują bogatą ofertę ceramiki, armatury oraz płytek inspirowanych przeszłością i jednocześnie spełniających wysokie standardy.

Jasne kolory, opływowe kształty – fundament klasycznej łazienki

Urządzając łazienkę w stylu klasycznym, warto na początek przyjrzeć się bliżej barwom. W aranżacjach tego typu zwykle dominuje biel. Nie zawsze jednak prezentuje się w śnieżnym odcieniu. Wręcz przeciwnie – tonacje écru podkreślają elegancję pomieszczenia i jednocześnie pozwalają ocieplić aranżację. Wtórują im delikatne szarości oraz beże, a często też pastelowy róż lub zieleń.

łazienka
Łazienka z płytkami w jasnym kolorze daje wiele możliwości aranżacyjnych

Do klasycznej łazienki najlepiej pasują płytki ceramiczne w jasnych kolorach. Mogą być gładkie lub dekorowane wzorem. Ważne jest jednak, aby stawiać na ponadczasowe, delikatne motywy, wśród których prym wiodą kwiaty oraz marmur.

Dużą popularnością cieszą się także płytki imitujące białą cegłę. Podpowiadamy, że ciekawym trickiem estetycznym może być podłoga wyłożona czarno-białymi płytkami przypominającymi szachownicę, która jednoznacznie nawiąże do klasycznych korzeni aranżacji. Wiele inspirujących propozycji oferuje salon łazienek Banyo.

Sprzęt do łazienki w klasycznym stylu – jaką wannę i umywalkę wybrać?

Wiesz już, jakie płytki wybrać, czas więc na sprzęty do łazienki w stylu klasycznym. Pamiętaj, że najlepiej spisze się ceramika o łagodnych, zaokrąglonych kształtach. Jeśli pomieszczenie ma większy metraż, zdecydowanie dobrym pomysłem jest wstawienie wanny wolnostojącej. Charakter aranżacji świetnie podkreśli model wsparty na nogach tzw. lwich łapach albo wariant z kołnierzem. Oferuje je niemal każdy internetowy sklep łazienkowy.

Perfekcyjny duet z wanną tego typu stworzy umywalka wolnostojąca – bardzo elegancka i praktyczna. Stanie się naprawdę ważnym elementem wyposażenia budującym wyjątkowy klimat w pomieszczeniu. Możesz też wybrać model nablatowy.

Pamiętaj jednak, aby w takim przypadku dopasować do umywalki elegancką szafkę w klasycznym stylu zdobioną frezami i złotymi uchwytami. Na koniec pozostanie już tylko wybór odpowiedniej toalety. W tej kategorii dobrą opcją będzie klasyczny model podwieszany o zaokrąglonych konturach.

Armatura łazienkowa w kolorze złota, mosiądzu lub miedzi – mała rzecz, wielki efekt

W klasycznej łazience niezwykle ważną rolę odgrywa armatura, dlatego warto poświęcić jej chwilę uwagi. Polecamy szczególnie baterie łazienkowe w odcieniach mosiądzu, miedzi lub złota, nawiązujące do tych, które gościły w domach przed dekadami.

Warto postawić na modele z dekoracyjnymi kurkami, które postawią kropkę nad „i” w aranżacji. W sklepach internetowych z armaturą łazienkową znajdziesz wiele tego typu wariantów.

Ostatnim krokiem w aranżacji klasycznej łazienki jest wybór akcesoriów. Wieszaki i relingi, dozowniki na mydło czy pojemniki na papier toaletowy i inne drobiazgi muszą być spójne z estetyką pomieszczenia. Dobrym pomysłem jest dopasowanie ich barwy do tonacji baterii łazienkowych. Dzięki temu w pomieszczeniu zagości harmonia – niezwykle ważna w przypadku klasycznych trendów.

5/5 - (1 vote)
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl