Jakie wybrać dekoracje świąteczne by udekorować dom?

Jak wiadomo, Święta Bożego Narodzenia to najbardziej magiczny czas w trakcie całego roku, a dzięki świątecznym dekoracjom, wprowadzisz do domu wyjątkową atmosferę, która udzieli się wszystkim domownikom.

Dekoracje świąteczne sprawiają, że Boże Narodzenie jest jeszcze bardziej wyjątkowe i magiczne, a dom wypełnia miłość i radosny nastrój, daleki od codzienności i monotonii, z którą mamy do czynienia każdego powszechnego dnia.

Aby stworzyć wyjątkowy nastrój w domu, wystarczy zaledwie kilka świątecznych dekoracji, które odmienią wnętrze i nadadzą mu wyjątkowego nastroju. Święta Bożego Narodzenia to święta, które jak żadne inne, dają szansę na dekorację wnętrz i zmianę ich dotychczasowego wyglądu.

Według mnie, Święta Bożego Narodzenia to najbardziej wyczekiwane święta w całym roku. Dlatego też warto się do nich odpowiednio przygotować, zaopatrując się w świetne dekoracje bożonarodzeniowe, bo dzięki nim święta będą jeszcze bardziej magiczne!

Jakie są najpopularniejsze dekoracje i ozdoby bożonarodzeniowe?

wianek-bozonarodzeniowy

Do najpopularniejszych należą z pewnością wianki bożonarodzeniowe oraz różnego rodzaju stroiki. Wianki i stroiki można użyć na wieloraki sposób, można je przecież położyć na stole, zawiesić na drzwiach, ścianie, a nawet na żyrandolu, czy też umieścić nad kominkiem.

swiateczne-swieczniki

Kolejną świąteczną dekoracją, o której nie mogę nie wspomnieć, są sznury lamp oraz świąteczne świeczniki, które świetnie wpasowują się w klimat bożonarodzeniowy, ozdabiając witryny okien czy powierzchnię ścian i elementów umeblowania.

Moją ulubioną ozdobą świąteczną są natomiast ceramiczne latarenki, oczywiście latarenki i lampiony robione są z różnych tworzyw, takich jak drewno, metal, papier czy nawet szkło, ale wg mnie najlepiej wyglądają latarenki ceramiczne.

Jeśli jesteśmy już przy latarenkach i lampionach, to nie wolno zapomnieć o stylizowanych Świętami Bożego Narodzenia świecach. One także nadają wyjątkowego i bardzo świątecznego klimatu, a można umieścić je np. na parapecie, komodzie, czy po prostu na środku stołu.

swiece-bozonarodzeniowe

Czas teraz na klimatyczne figurki i świąteczne wzory, bo bożonarodzeniowe figurki i świąteczne dekoracje idealnie wpisują się w klimat Bożego Narodzenia.

Mowa tu oczywiście o figurkach w kształcie ośnieżonych choinek, czy połyskujących reniferów i jeleni pokrytych złotym bądź srebrnym brokatem. Ciekawie też wyglądają figurki w postaci aniołków, mikołajów, wróżek czy koników na biegunach. Klasyką natomiast są pozytywki w kształcie śnieżnej kuli.

Wszystkie te dodatki bardzo mocno podkreślają magię Świąt Bożego Narodzenia i święta bez nich, wiele tracą na uroku.

Jakie kolory dominują w świątecznych dekoracjach?

Niezmiennie od lat, Boże Narodzenie kojarzy mi się z tradycyjną kolorystyką, a więc z odcieniami niebieskiego, zieleni i czerwieni. Święta Bożego Narodzenia to także odcienie srebra i złota, wszystkie te kolory pojawiają się w różnych zestawieniach. Kolory te nigdy nie wyjdą z mody i zawsze kojarzyć się będą z bożonarodzeniowym klimatem.

Jeśli masz ochotę na coś zupełnie innego i chcesz przełamać tradycyjne bożonarodzeniowe tonacje, postaw na odcienie miedzi, która konkuruje z odcieniem złota.

Świetnie też wyglądają ozdoby świąteczne noszące na sobie kombinację miedzi z czerwienią oraz brązu z turkusem. Ciekawie też wygląda połączenie zieleni z odcieniem błękitu lub fioletem. Świąteczne aranżacje w takich kolorystycznych kombinacjach wyglądają zdumiewająco dobrze…

Dużą popularnością cieszą się też kolory zimy, czyli srebro i biel. Jeśli masz więc chęć, by przenieść krajobraz zza okna do środka Twojego domu, to postaw na dekoracje w kolorystyce srebra oraz bieli.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

5/5 - (1 vote)
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl