Cegła z fugą do prostego montażu w mieszkaniu

Aranżacje wnętrz z zastosowaniem cegły na ścianie cieszą się już od kilka lat wielkim powodzeniem. Jest to jeden z ciekawszym elementów dekoracyjnych w mieszkaniach. Jeśli się dobrze przyjrzymy, to okaże się, że motyw cegły jest od wieków powtarzalny i ponadczasowy.

W obecnych czasach łączony jest z każdym stylem wykończeniowym i zestawiany z różnorodnymi materiałami.  Cegła z betonem, drewnem czy kamieniem stosowana jest z powodzeniem w mieszkaniach i domach.

cegla-z-fuga-w-mieszkaniu

Jeszcze do niedawna, żeby mieć w domu cegłę, najczęściej odkuwało się ją w starych kamienicach, co wiązało się odpowiednio dużym nakładem pracy i jeszcze większą ilością sprzątania. CO bardziej ambitne jednostki zdecydują się na zakup cegły i zabawę w murarza. Ale obecnie świetnym rozwiązaniem łączącym oszczędność czasu, prostotę montażu i dobry efekt jest gotowa cegła dekoracyjna z fugą.

Płytki cegła z fugą możesz z powodzeniem stosować w każdym pomieszczeniu w zależności od upodobań i wybranej aranżacji wnętrz. Ponadto, jeżeli zechcesz zmienić charakter wnętrza, możesz w prosty sposób odświeżyć je i nadać mu nowy design. Po prostu wystarczy przemalować cegłę na inny kolor. Jest to rozwiązanie szybsze i bardziej ekonomiczne dla Twojego portfela.

Cegła w kuchni – modnie i ze smakiem

cegla-z-fuga

W wielu domach kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń. Tu zawsze coś się dzieje, więc dla wielu osób kuchnia stanowi główne miejsce przesiadywania. Kto nie chciałby mieć tego miejsca w stylowym, ale zarazem przytulnym charakterze? Cegła w kuchni nada jej wyjątkowego klimatu.

Wykończenie jednej ściany lub jej fragmentu cegłą wydobędzie charakter tego pomieszczenia. Nawet w niewielkich kuchniach w bloku rozsądne zagospodarowanie części pomieszczenia pozwoli na uzyskanie efektu, który nie przytłoczy przestrzeni.

Ważne jest, aby nie przesadzić. Jeśli nie dysponujemy wielkim i przestrzennym pomieszczeniem, warto zastosować jasne kolory, które pomogą nam zyskać na optyce. Zastosowanie białej cegły dekoracyjnej z fugą, jako nawiązanie do stylu skandynawskiego wpuści do wnętrza więcej światła i optycznie zwiększy jego rozmiary.

Przy jasnym kolorze możemy sobie pozwolić na pokrycie cegłą dekoracyjną z fugą większej powierzchni ścian w kuchni.

biala-cegla-kuchnia

Dla wielbicieli naturalnych odcieni polecamy użycie czerwonej cegły dekoracyjnej z fugą. Skutecznie wyciszy i ociepli wnętrze. Doskonale sprawdzi się w stylu rustykalnym, nawiązując swym charakterem do wiejskiego domku. Żeby nie przyćmić efektu warto pokryć taką cegłą pas ściany np. nad blatem kuchennym. Dzięki temu kuchnia nabierze ciepłego i przytulnego charakteru.

Istotną kwestią przy zastosowaniu cegły w kuchni jest konieczność jej odpowiedniej impregnacji z uwagi na specyficzne warunki panujące w tym pomieszczeniu. Użycie cegły w okolicy miejsc ulegających częstym zabrudzeniom, jak pas nad blatem kuchennym czy bezpośrednio nad kuchenką, narażać będzie cegłę na zabrudzenia tłuszczem i oddziaływanie wysokich temperatur.

Trzeba w takich warunkach pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu i czyszczeniu. Cegła z fugą jest już pokryta odpowiednimi środkami ochronnymi, dzięki czemu z powodzeniem możemy używać jej w takich miejscach, nie martwiąc się o ewentualnie powstające szkody przy dłuższym użytkowaniu.

Cegła w salonie

Zabierzmy się teraz za salon. Miejsce odpoczynku rodzin i spotkań towarzyskich z przyjaciółmi. Dla osób, które urządzają swoje mieszkanie w stylu industrialnym lub loftowym cegła z fugą będzie strzałem w dziesiątkę. Częścią salonu, która na start zwraca uwagę, jest jego główna ściana. W starych kamienicach odkuwa się często tynk, aby odsłonić starą cegłę w jej naturalnym czerwonym odcieniu.

W nowoczesnym budownictwie próżno szukać takich rozwiązań. Nie po to kupujemy nowe mieszkania, aby wkraczać do nich na start z brudnymi remontami. I tu właśnie doskonałym rozwiązaniem jest cegła dekoracyjna z fugą. Prostota montażu i zachowana przy tym czystość są niewątpliwą zaletą tego rozwiązania. Pokrycie głównej ściany czerwoną cegłą dekoracyjną z fugą nada mu swoistego „pazura”.

Na jej tle szczególnie dobrze prezentować się będą np. elementy dekoracyjne wykonane z metalu, czarno-białe zdjęcia w antyramach czy fantazyjne plakaty.

cegla-w-salonie

Aby uzyskać bardziej spokojną wersję aranżacyjną lepiej będzie użyć białej cegły dekoracyjnej z fugą, która nawiązywać będzie do skandynawskiego klimatu. Świetnie się sprawdzą pastelowe dodatki lub meble w wyrazistych, ciemnych kolorach dla odważnych. Każdy znajdzie tutaj rozwiązanie dopasowane do swoich indywidualnych potrzeb.

Warto pamiętać, żeby nie pójść w mocną przesadę i nie przyćmić intensywną kolorystyką i dużą ilością dodatków efektu uzyskanego przy zastosowaniu białej cegły. Umiar zawsze leży w szeroko pojętym interesie.

Biała czy w kolorze? Niezależnie od tego, na który kolor postawisz, na pewno efekt, jaki uzyskasz, będzie powalający. To jest ogromna zaleta użycia motywu cegły w wykończeniu wnętrza.

Cegła świetnie odda oryginalność wnętrza nawet jeśli postawimy na tradycyjny styl. Uniwersalność i ponadczasowość tego elementu sprawi, że zarówno Ty, jak i Twoja rodzina oraz odwiedzający Cię goście będziecie mogli nieprzerwanie cieszyć się z uzyskanego efektu.

Dodatkowo zastosowanie cegły dekoracyjnej z fugą i szerokiej palety wzorów tu występujących daje dużą swobodę aranżacyjną. Wielorakość wzorów na pewno zaspokoi gusta najbardziej wymagających klientów.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

5/5 - (1 vote)
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl

1 Komentarz do Cegła z fugą do prostego montażu w mieszkaniu

Komentowanie jest wyłączone.