Jak urządzić łazienkę z dwiema umywalkami? [PORADNIK]

Niemal każdy z nas marzy o przestronnej łazience, w której są dwie umywalki i sporo ułatwień, jeśli chodzi o codzienne korzystanie z niej. Często okazuje się jednak w trakcie aranżacji wnętrza, że zadanie wcale nie jest takie łatwe. Duża łazienka to również wyzwanie, jeśli chodzi o odpowiednie zagospodarowanie miejsca i sprawienie, aby było choć trochę przytulniej.

Obowiązkowo szafki podumywalkowe

Jeżeli nie chcesz, aby twoja łazienka wyglądała podobnie do tych, które znajdują się w centrach handlowych, gdzie trudno o domową atmosferę, zainwestuj w szafki. Jeśli do tego postawisz na drewno, stworzysz przytulny i funkcjonalny kącik urody. Dwie umywalki, pod którymi nie ma ani szafek, ani postumentu, w bardzo dużej łazience będą dawać bardzo surowy efekt, choć dla prawdziwych  minimalistów nadadzą się idealnie.

Jak zagospodarować te meble, aby utrzymać porządek przez większość czasu?

Należy przede wszystkim zdecydować, czy będą to szafki, czy jednak szuflady, które zwykle są wygodniejsze w użytkowaniu. Jeśli są wystarczająco głębokie, można postawić tam nawet wysokie opakowania, np. z detergentami. Ułatwia to prace porządkowe, ponieważ łatwy dostęp do akcesoriów i kosmetyków. Świetnym pomysłem jest kupienie wkładów, które są ogromną pomocą przy codziennym sprzątaniu i porządkowaniu zawartości mebli.

Umywalka wpuszczana w blat razy dwa

jak-urzadzic-lazienkę-w-domu

Jeżeli nie chcesz, aby fakt, że masz dwie umywalki, rzucał się w oczy gościom, zainwestuj w modele wpuszczane w blat lub podblatowe. Umywalki nablatowe to elementy bardzo widoczne, dlatego doskonale pasują do nowoczesnych, designerskich wnętrz, a do tego przyciągają wzrok. Dwa pierwsze rozwiązania, które zaproponowaliśmy, będą idealne do łazienek, gdzie króluje spokój i minimalizm, zwłaszcza gdy zdecydujesz się na klasyczną umywalkę prostokątną.

Inne plusy?

Umywalki blatowe i podblatowe są łatwiejsze w czyszczeniu, dzięki temu, że nie ma dużych, wystających elementów, przy których gromadzi się brud. Optycznie powiększają wnętrze, więc również właściciele niewielkich łazienek mogą sobie na nie pozwolić, a dodatkowo nie psują nawet najbardziej fantazyjnego wystroju. Jak szukać? Sprawdź np. kolekcję umywalek TWINS z niskim rantem marki KOŁO. Na stronie jest sporo opcji, a oprócz umywalek TWINS znaleźć można również szafki umywalkowe w różnych kolorach i wykończeniach.

Co z resztą ceramiki?

Duża łazienka daje pole do popisu, jeśli chodzi o wybór sprzętu. W nowoczesnych wnętrzach sprawdzi się kabina typu walk-in, chociaż ustawiona samodzielnie może dawać wrażenie jeszcze większej przestrzeni. Aby zaaranżować przytulne wnętrze, jedną z ciekawszych opcji jest duża, wolnostojąca wanna ustawiona na środku. Doskonała może być również wanna z drewnianą obudową, co wprowadza bardziej rustykalny klimat. Warto zainwestować także w bidet.

Ocieplenie aranżacji łazienki

Wspominaliśmy o drewnianych szafkach, aby uczynić łazienkę bardziej przytulną, a można zmienić całe pomieszczenie w prawdziwie domowy kącik przyjemności. Pomogą koszyczki wiklinowe, które doskonale dopełnią nie tylko rustykalne wnętrze. Są to funkcjonalne elementy, więc można w nich schować kosmetyki, artykuły higieniczne czy nawet pędzle do makijażu. Pomogą włochate chodniki w ciepłych kolorach, a dopasowane do nich kolorystycznie ręczniki dadzą wrażenie harmonii.

Zbyt dużo bieli może sprawić, że duża łazienka będzie zbyt surowa, warto więc ją przełamać wzorami lub szklanymi panelami, które są prawdziwym hitem we wnętrzach. Jeśli zainwestujesz w panele z ulubionym widokiem, np. zachodem słońca czy wodospadem, będziesz mieć prawdziwą oazę spokoju. Jest wiele sposobów na uprzyjemnienie pobytu w łazience, a to tylko jeden z przykładów.

Co jeszcze można zrobić?

  • Lustra z ozdobnymi, masywnymi ramami.
  • Oświetlenie, które daje naturalny efekt.
  • Wprowadzenie do wnętrza różnych faktur i wykończeń.
  • Zabawa kolorem.
  • Obecność roślin w łazience.
Rate this post
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl