Jak pięknie i stylowo można urządzić własne mieszkanie

Posiadanie własnego mieszkania to nie tylko powód do radości, lecz także wyzwanie, któremu należy sprostać podczas urządzania własnego wnętrza. Dla wielu osób urządzenie własnych czterech ścian wcale nie jest prostym zadaniem!

A aranżacja własnego mieszkania często wymaga wielu trudnych wyborów oraz nierzadko również kompromisów. Jednak jak urządzić swoje mieszkanie, aby wyglądało elegancko i przytulnie? Czego należy wystrzegać się podczas urządzania mieszkania?

Podstawowe zasady aranżacji mieszkania

Jedną z najważniejszych zasad podczas aranżacji własnego wnętrza jest połączenie funkcjonalności z indywidualnym stylem. Wnętrze mieszkania powinno być przede wszystkim dostawane do charakteru i upodobań właścicieli. Naturalnie inaczej mieszkanie urządzi singiel, a zupełnie inaczej para planująca powiększenie rodziny. Jedna, z jakich zasad warto skorzystać podczas urządzania własnego mieszkania?

Aranżacja mieszkania- inspiracja katalogami

jak-stylowo-urzadzic-mieszkanie

Bardzo wiele osób urządzając swoje mieszkanie, inspiruje się różnymi katalogami wydawanymi przez m.in. markety budowlane czy sklepy meblowe. Jednak należy pamiętać, iż wystój wnętrza mieszkania, musi pasować do właścicieli oraz do reszty mieszkania. W przypadku małego metrażu najlepiej sprawdzi się modny obecnie styl skandynawski, dzięki któremu można optycznie powiększyć wnętrze.

Podczas aranżacji własnego mieszkania należy przede wszystkim pamiętać o pasjach czy przyzwyczajeniach właścicieli. Jeśli właściciele lubią spędzać czas ze znajomymi na wygodnych krzesłach przy ładnym stole, to warto wtedy odwiedzić dobry sklep meblowy i zakupić wysokiej klasy meble do jadalni czy salonu. Jeśli właścicielom marzy się miejsce do relaksu, to warto wybrać wygodny fotel z podnóżkiem do wypoczynku.

Inspiracje w urządzaniu modnego wnętrza

W ostatnim czasie bardzo modne są dodatki w intensywnych kolorach. Jednak z tego rozwiązania powinny skorzystać tylko te osoby, które lubią mocne kolory w swoim otoczeniu. Warto wtedy wybrać mocne kolory mebli, które dodatkowo wprowadzą ekstrawagancję do wnętrza.

Osoby, które nie lubią otaczać się intensywnymi kolorami, powinny postawić na stonowane bądź naturalne kolory, do których bez problemu można dobrać nawet wyraziste dodatki dzięki, którym wnętrze nabierze bardziej eleganckiego wyglądu.

Wielofunkcyjne meble idealne dla każdego

Wielofunkcyjne meble są świetnym rozwiązaniem nie tylko dla osób, które dysponują niewielkim budżetem i małym metrażem, lecz także dla tych osób, które stawiają na wysoką jakość mebli.

Rozkładana sofa w jednej chwili staje się wygodnym łóżkiem do spania, a wyspa w kuchni jest nie tylko idealną powierzchnią roboczą, barem, a nawet stołem. Duża otwierana pufa będąca bardzo wygodnym siedziskiem pomieści płyty, koce oraz inne potrzebne rzeczy.

Na urządzenie własnego mieszkania często nie trzeba wydawać fortuny. Wystarczy tylko odwiedzić dobry sklep meblowy, dzięki któremu można wyposażyć własne wnętrze wysokiej jakości wielofunkcyjnymi meblami. Pamiętają o tym, iż mniej często znaczy więcej, a nowoczesny minimalizm jest jednym z najbardziej pożądanych trendów dekoratorskich.

Spójna aranżacja wnętrz, czyli jak urządzić stylowe mieszkanie

Spójne wnętrze mieszkania, czyli jakie? Spójne, harmonijne wnętrze zawsze wygląda elegancko, nie istotne, w jakiej jest kolorystyce czy stylu. Jednak jakie elementy sprawiają, iż wnętrze jest spójne?

Spójność we wnętrzu jest jak nić, która wiąże różne elementy aranżacji w taki sposób, że całość wnętrza wygląda bardzo dobrze. Tą nicią wiążącą różne elementy aranżacji może by m.in. kolor, kształt czy motyw. Jednak dobrze jest posiadać więcej niż jedną wiążącą nić.

Odpowiedni kolor we wnętrzu

Jednym z bardzo ważnych elementów przy spójności wnętrza jest odpowiedni dobór barw. Należy tak dobierać barwy w taki sposób w mieszkaniu, aby nie tylko pasowały do każdego pomieszczenia osobno, lecz tworzyły razem spójną całość.

Jeśli całe mieszkanie jest w ciepłych słonecznych odcieniach z szarymi dodatkami, to wchodząc do beżowego przedpokoju, można poczuć lekki dysonans. Jeśli w pokoju pojawiają się szare akcenty w postaci poduszki, to warto do poduszki dobrać szare doniczki tak, aby szara poduszka nie była solo, a kolor szary pojawiał się także w dodatkach w innych pomieszczeniach.

Kształt oraz motyw przewodni we wnętrzu

Wybrany motyw przewodni w mieszkaniu pomoże uzasadnić wiele dziwnych na pierwszy rzut oka zabiegów aranżacyjnych oraz pozwoli połączyć między sobą wiele różnych materiałów i kolorów. Należy jednak pamiętać, aby w żaden sposób nie przesadzić z natężeniem różnych wzorów i kolorów w jednym pomieszczeniu (szczególnie niewskazane jest to w małych pomieszczeniach).

Aby urządzić piękne i stylowe wnętrze należy zgrać ze sobą nie tylko kolory, formy oraz kształty, lecz przede wszystkim inne elementy wyposażenia m.in. meble. Warto zatem odwiedzić dobry sklep meblowy.

Ważni użytkownicy i otoczenie mieszkania

Mieszkanie nigdy nie jest zawieszone w nicości, zawsze znajduje się w jakimś określonym budynku: bloku, kamienicy, lofcie czy domu. Budynek jest zawsze usytuowany w określonym miejscu, które wdziera się do wnętrza budynku przez okna.

Wnętrze mieszkania powinno odzwierciedlać upodobania jego mieszkańców oraz ich temperament. W dobrym tonie jest, gdy wnętrze wpasowuje się w styl bycia mieszkańców mieszkania. Piękna i elegancka kanapa z dobrego sklepu meblowego będzie kiepskim pomysłem dla rodziny, która posiada małe dzieci. Elegancka kanapa jest fajna, jednak nie nadaje się do pomieszczeń, w którym przebywają małe dzieci.

Należy patrzeć na mieszkanie nie tylko jako pomieszczenie wprost z katalogu, lecz jako wnętrze, w którym na stale mieszkają ludzie.

Ważne meble w aranżacji wnętrza

Prosty wieszak z zabudową w przedpokoju, jasne meble w sypialni, a w jadalni minimalistyczny stół i krzesła? W każdym wnętrzu należy bardzo mocno popracować nad równowagą stylu, materiału oraz koloru mebli. Należy wybrać jeden wspólny element, który będzie łączył wszystkie meble w mieszkaniu.

Świetne wyglądają zestawienia mebli o różnej stylistyce, gdy łączy je coś więcej niż jedno pomieszczenie. Dlatego w poszukiwaniu odpowiednich mebli do swojego mieszkania warto odwiedzić dobry sklep meblowy.

Konsekwencja oraz powtarzalność kolorów, motywów oraz kształtów ogrywa zasadnicze znaczenie- dopasowane do stylu mieszkania. Jeśli w salonie jest szary wazon, to w sypialni na komodzie również powinny być szare dodatki!

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

4.5/5 - (2 votes)
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl