Jakie fotele bujane warto wybrać?

Modeli foteli jest wiele: fotele biurowe, fotele bujane, hokery i inne. Na różne okazje i do różnych pomieszczeń sprawdzi się konkretny model fotela. Warto, więc wiedzieć, jaki wybrać i na co zwracać uwagę w trakcie zakupów.

W tym tekście omawiamy rodzaje foteli bujanych, wskazując, jakie warto wziąć pod uwagę podczas zakupów.

Fotel bujany – klasyka z polskich domów…

Pierwszym skojarzeniem z fotelem bujanym jest dla wielu osób mały, wiejski domek z werandą, na którym w letni, ciepłe dni siada się wieczorem na bujanym fotelu. To okazja do relaksu i odpoczynku po męczącym dniu.

Ale obecnie fotele bujane mają szerokie zastosowanie, a ich wygląd jest różnorodny, a czasami bardzo designerski. Nie zmienia to jednak faktu, że klasyczne fotele bujane nadal nieodzownie kojarzą się z odpoczynkiem – w domu, w biurze i w wielu innych miejscach, w których spędzamy czas.

Klasyczny fotel bujany – nowość i klasyka w jednym

Tradycyjny fotel bujany wykonany w całości z drewna, który nieodłącznie kojarzy się z ulubionym meblem naszych babć. Nowoczesne bujane fotele posiadają jednak ciekawy kształt i design oraz elementy wzbogacone w siateczkę, pokrywającą oparcie i siedzisko.

jakie-fotele-bujane-warto-wybrac-2

 

Tego typu fotele można znaleźć w nowoczesnych salonach i jadalniach, np. przed telewizorem. Wieczorem są tam idealnym miejscem do relaksu, np. przy ulubionym filmie.

Klasyczne fotele bujane na nowo stają się modne. Dotyczy to zwłaszcza modeli w wersji retro i rustykalnej. Na nowo zyskują one na popularności i stanowią ciekawe przełamanie nowoczesnego designu pomieszczeń. Coraz bardziej popularne są też bujane fotele w stylu skandynawskim, aranżowane w kącikach do wypoczynku, np. obok domowego regału z książkami.

Nowoczesne fotele bujane – ciekawe formy i kolory

Obok klasyki pojawiają się też nowoczesne modele foteli bujanych. Są to obecnie popularne wersje mebli do nowoczesnych domów. Posiadają innowacyjny wygląd, często geometryczne formy i odważne kolory – wiodące prym we współczesnym designie pomieszczeń.

Na rynku można znaleźć nowoczesne fotele bujane w różnorodnych kształtach i z zastosowaniem wielu materiałów, co pozwala na dopasowanie ich do niemal każdego pomieszczenia.

Kupując je, warto kierować się nie tylko wyglądem, ale także ergonomią. W praktyce bowiem ładny, ale niewygodny mebel szybko zacznie przeszkadzać zamiast być miłym miejscem do odpoczynku. Szeroka gama produktów, jakie można znaleźć na rynku, pozwala bez problemu połączyć efektywny wygląd zewnętrzny z wygodą i komfortem na co dzień.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

5/5 - (1 vote)
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl