Zamiatarka budowlana – maszyna dzięki której utrzymasz porządek na placu budowy

Opóźnienia na budowach stały się w pewien sposób tradycją branżową. Jednak w wielu przypadkach pociągają one za sobą niekorzystne konsekwencje finansowe dla wykonującego dane zlecenie. Obniżanie faktury o opłaty za opóźnienia jest często bolesne dla kieszeni – szczególnie w przypadku zamówień publicznych kary umowne mogą być dotkliwe.

Istotnym jest, zatem, aby praca na placu budowy przebiegała sprawnie oraz schludnie. W zabałaganionym miejscu praca jest wolniejsza, a także uciążliwa dla sąsiednich posesji. Przydane są wtedy zamiatarki budowlane, które szybko oczyszczą miejsce budowy i jego okolice.

Opóźnienia na budowach stały się w pewien sposób tradycją branżową. Jednak w wielu przypadkach pociągają one za sobą niekorzystne konsekwencje finansowe dla wykonującego dane zlecenie. Obniżanie faktury o opłaty za opóźnienia jest często bolesne dla kieszeni – szczególnie w przypadku zamówień publicznych kary umowne mogą być dotkliwe. Istotnym jest, zatem, aby praca na placu budowy przebiegała sprawnie oraz schludnie. W zabałaganionym miejscu praca jest wolniejsza, a także uciążliwa dla sąsiednich posesji.

Przydane są wtedy zamiatarki budowlane, które szybko oczyszczą miejsce budowy i jego okolice. Jednak sama maszyna nie zadba o zachowanie porządku. Co jest kluczowym czynnikiem? Jakiego typu urządzeń warto użyć? Czym wyróżniają się zamiatarki budowlane Tuchel?

Kto odpowiada za czystość na placu budowy?

zamiatarka-budowlana

Kluczem do szybkiego i schludnego wykonania pracy jest oczywiście zarządzanie nią. Bez odpowiedniego planowania, żadna praca nie będzie wykonana na czas. Dlatego najważniejszą rolę w przypadku placów budowy pełni kierownik budowy, lub innego typu zarządzający średniego szczebla.

To do jego zadań należy delegowanie konkretnych zadań, a także prowadzenie harmonogramu robót w taki sposób by po pracy był czas na oczyszczenie placu. Wbrew pozorom jest to bardzo trudne zadanie, szczególnie w przypadku goniących terminów.

Maksymalny czas przeznaczony na pracę, minimalizuje możliwość spędzania dużej ilości roboczo-godzin na sprzątaniu. Jeśli zaś czyszczenie ma się odbywać ręcznie, wymaga ono oddelegowania kilku pracowników. Rozwiązaniem jest specjalistyczna zamiatarka do placów budowy, która pozwala na szybkie i efektywne oczyszczanie.

Jakie znaczenie ma zamiatarka do zamiatania placów budowy?

Zostało wspomniane, że wykorzystanie specjalistycznego urządzenia przyspiesza pracę. W przypadku posiadania na placu zamiatarki, można szybko i bez dużego nakładu pracy sprzątać po każdej wykonanej czynności. Co równie ważne, także przyległe do placu budowy drogi publiczne mogą być szybko oczyszczone – bez narażania się na nieprzyjemności ze strony sąsiadów czy władz.

Poza samojezdnymi urządzeniami w ofercie producentów takich jak Tuchel znajdują się specjalne nakładki – zamiatarki do koparko ładowarek. Dzięki temu, gdy nie korzysta się z tego sprzętu, operator może zająć się czyszczeniem placu budowy z błota czy nawiezionych śmieci.

Takie rozwiązanie jest zazwyczaj tańsze, ale i bardziej ergonomiczne w przypadku małych firm budowlanych. Zamiatarka do zamiatania placów budowy jest zatem ważnym ich elementem – praca wykonywana przez urządzenie jest istotna dla przebiegu całego procesu budowy.

Maszyny firmy Tuchel. Czym się wyróżniają?

Jednym z producentów wysokiej jakości zamiatarek jest firma Tuchel. Przedsiębiorstwo opiera się w swoich projektach na opiniach praktyków – dlatego urządzenia mają innowacyjną moc. To połączone z długotrwałym serwisem oraz wysoką jakością stało się kluczowymi przymiotami w zdobywaniu pozycji rynkowej. Produkowane zamiatarki do koparko ładowarek są dopasowywane do modelu maszyny budowlanej.

Szczególnie ważne jest to, że przedsiębiorstwo Tuchel świadczy kompleksową obsługę sprzedażową: zarówno dopasowuje model do potrzeb klienta, doradza pod względem technicznym jak i uruchamia na miejscu sprzęt dla klienta.

Dodatkowo nawet po wielu latach świadczy usługę krótkoterminowego dostarczania części zamiennych do klienta. Dotyczy to wszystkich oferowanych produktów, także zamiatarek samojezdnych jak i pługów śnieżnych.

Czy zamiatarki znajdą zastosowanie tylko na placach budowy?

Zamiatarki budowlane przystosowane są do pracy w trudnych warunkach. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w sposób doraźny oczyszczały również okolice placu. Dotyczy to szczególnie dróg dojazdowych, które mogą ulec zabrudzeniu w czasie przewozów.

Zamiatarka do zamiatania placów budowy sprawdzi się do oczyszczania parkingów, innych płaskich i utwardzonych miejsc. Dodatkowo wyposażona w specjalne narzędzie, może oczyścić kostkę brukową czy plac z chwastów.

Warto przeczytać:

4/5 - (3 votes)
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl