Wiosenne zmiany w Twoim salonie. Jak to zrobić w 3 krokach?

Dobrym pomysłem jest, aby dom „żył” przez cały rok. Zmieniał się razem z wiosną, latem, jesienią i zimą. Nie chodzi tutaj o bardzo duże remonty, czy przemeblowania. Raczej o drobne zmiany, które sprawią, że nowa pora roku będzie wyczuwalna w powietrzu. Nadeszła wiosna, dlatego warto coś pozmieniać. Poniżej kilka pomysłów, które sprawią, że Twój dom przejdzie metamorfozę.

Pierwszy: zamiast tradycyjnego ogrzewania – biokominek!

Jesień i zima to okres, który kojarzy się nam z ciepłym kubkiem herbaty wypitym na kanapie przed kominkiem. Jednak razem z początkiem wiosny stopniowo rozstajemy się ze skaczącymi ognikami w naszym tradycyjnym palenisku. Za oknem robi się coraz cieplej, a my już nie potrzebujemy ogrzewać mieszkania. Tylko czasami pojawia się potrzeba niewielkiego dogrzania salonu. Warto wtedy stawiać na nieco inną formę, a mianowicie na biokominek!

biokominek-narozny
Biokominek narożny

Rozpalenie w nim zajmie zaledwie kilka chwil. Nie potrzebne będą również szczapy drewna, wystarczy jedynie odpowiednie paliwo na bazie alkoholu etylowego. I co więcej, biokominki można ustawić w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. To one sprawią, że w pomieszczeniu zrobi się trochę cieplej. Wtedy, kiedy na dworze będzie nieco gorsza aura. Biokominki spowodują, że nie trzeba będzie rezygnować z cudownego widoku tańczących ogników. A wnętrze nadal będzie przytulne i pełne uroku.

Drugi: Postaw na tekstylia

Wnętrza i aura, jaka w nich panuje to w dużej mierze kolory. A jak kolory to tekstylia! Jednym z najnowszych wiosennych trendów będzie wykorzystywanie pastelowych barw. Kolory takie jak: jasnoliliowy, jasnożółty, rozbielony błękit, czy seledynowy znakomicie odnajdą się w wiosennym salonie.

Co więcej, stanowią one idealną bazę do wprowadzenia nieco intensywniejszych i odważniejszych kolorów: pomarańczowego, czy czekoladowego. Jak je wprowadzić do pomieszczenia? Zmień poszewki na poduszki ozdobne, rozłóż nowe pokrycie na sofę, zdecyduj się na wiosenne zasłonki. Możesz też rozłożyć zupełnie nowy bieżnik i dywan.

Trzeci: Czas na roślinność

Synonimem wiosny jest bujna i zielona roślinność. Dlatego zaproś ją do środka. Postawienie kilku małych doniczek z kwiatkami na parapecie, czy umieszczenie ciętych kwiatów w wazonie na stole potrafi wiele zmienić. Sprawdź to już dziś!

Wybrane specjalnie dla Ciebie artykuły:

Rate this post
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl