Protokół podłączenia płyty indukcyjnej PDF DOC WZÓR

Jak sporządzić protokół podłączenia płyty indukcyjnej? Prawidłowe podłączenie płyty indukcyjnej w kuchni to niełatwe zadanie. Nieprawidłowo zainstalowane urządzenie może nie działać wydajnie lub nawet ulec uszkodzeniu.

Co ważne, bez protokołu podłączenia płyty indukcyjnej konsument nie może liczyć na możliwość dokonania ewentualnego zwrotu towaru lub jego reklamacji.

Wstęp

protokol-podlaczenia-plyty-indukcyjnej-wzor-pdf-docWarto więc dopilnować, aby montaż płyty indukcyjnej zlecić profesjonaliście, który złoży później pisemne oświadczenie elektryka o podłączeniu płyty indukcyjnej zgodnie z zasadami wiedzy technicznej. Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego protokołu, przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór protokołu, który pobierzesz poniżej:

Protokół podłączenia płyty indukcyjnej wzór

protokol-podlaczenia-plyty-indukcyjnej-wzor-pdf-doc

Protokół podłączenia płyty indukcyjnej wzór

Czym jest protokół podłączenia płyty indukcyjnej? jest to specjalnie sporządzone pismo, dzięki któremu serwis gwarancyjny danej marki (np. Bosh, Samsung, Electrolux, Whirlpool) będzie mieć pewność, że płyta indukcyjna została podłączona przez wykwalifikowaną osobę i zgodnie…

Dlaczego nie warto podłączać płyty indukcyjnej samodzielnie?

Nawet osoby posiadające szeroki zakres wiedzy z dziedziny elektryki nie powinny podłączać płyty indukcyjnej samodzielnie, jeśli nie mają odpowiednich uprawnień.

Dlaczego?

  • Po pierwsze, urządzenie może nie działać prawidłowo – pracować z niższą mocą, wolniej się rozgrzewać, pobierać więcej prądu.
  • Po drugie, błędnie podłączony sprzęt może uszkodzić się, a nawet spowodować awarię w całej instalacji, doprowadzając do pożaru.

Tymczasem, kiedy montaż płyty indukcyjnej zostanie zlecony firmie lub fachowcowi prowadzącemu jednoosobową działalność gospodarczą, właściciel mieszkania może mieć pewność, że zarówno urządzenie, jak i cała instalacja działają prawidłowo.

Każdy elektryk przed montażem takiego urządzenia sprawdzi stan instalacji i ochrony przeciwpożarowej. Nie dokona podłączenia płyty, jeżeli instalacja elektryczna będzie wymagała naprawy.

Co więcej, fachowiec również po zakończeniu montażu sprawdzi, czy wszystko działa prawidłowo.

Dokona także pomiarów grzewczych za pomocą specjalnych urządzeń. Przed otrzymaniem zapłaty wystawi klientowi świadectwo podłączenia płyty indukcyjnej, czyli dokument potwierdzający jej profesjonalny montaż.

Czym jest protokół podłączenia płyty indukcyjnej?

Świadectwo podłączenia sprzętu do domowej sieci elektrycznej to pisemne potwierdzenie montażu urządzenia według zasad wiedzy technicznej.

Zgodnie z prawem polskim, instalacji płyty indukcyjnej powinien dokonywać fachowiec z odpowiednimi uprawnieniami.

Dokument, jakim jest protokół podłączenia płyty indukcyjnej Whirlpool, Bosch czy Electrolux, stanowi więc gwarancję prawidłowego montażu, będącą jednocześnie gwarancją zachowania prawa do zwrotu urządzenia, korzystania z bezpłatnego serwisu czy możliwości zgłoszenia reklamacji.

Z kolei w sytuacji, kiedy doszłoby do uszkodzenia sprzętu lub awarii w domowej instalacji elektrycznej, protokół podłączenia płyty indukcyjnej Bosch lub innej marki będzie podstawą roszczeń o wypłatę odszkodowania.

Brak takiego dokumentu oznacza utratę gwarancji, a co za tym idzie konieczność pokrywania kosztów ewentualnych napraw z własnej kieszeni. Co więcej, serwis może odmówić przyjęcia sprzętu, bez stosownego oświadczenia profesjonalnego montażu.

Nie warto więc ryzykować – zwłaszcza że koszt podłączenia takiego sprzętu przez fachowca to zazwyczaj nie więcej niż około 150 zł.

Co powinien zawierać protokół podłączenia płyty indukcyjnej?

Zanim właściciel mieszkania zleci profesjonalny montaż płyty indukcyjnej, powinien zainteresować się, jak taki dokument ma wyglądać.

Niektórzy producenci respektują już samą pieczątkę elektryka, odbitą na karcie gwarancyjnej. Inni mogą wymagać bardziej szczegółowego oświadczenia.

Aby przygotować dokument, który w pełni zabezpieczy prawa konsumenta do reklamacji czy zwrotu sprzętu, warto wykorzystać wzór protokołu, czyli protokół podłączenia płyty indukcyjnej PDF, który należy wydrukować, a później podstawić elektrykowi do wypełnienia i podpisania.

Protokół podłączenie płyty indukcyjnej Electrolux, Bosch czy Whirlpool musi zawierać:

  • określenie daty i miejsca montażu,
  • opis urządzenia, w tym przede wszystkim nazwę i numer modelu,
  • dane osobowe elektryka, który dokonał montażu oraz numer jego zaświadczenia kwalifikacyjnego.
  • podpis i pieczątkę elektryka.

Dokument jest oświadczeniem o dokonaniu montażu zgodnie z zasadami wiedzy technicznej, dlatego powinien zaczynać się od słów:

„Posiadam uprawniania z zakresu…”, które wskazują na fakt, że ewentualne uszkodzenia sprzętu wynikają z wadliwości samego produktu, a nie z błędnego montażu czy złego stanu instalacji elektrycznej w danym mieszkaniu.

Co jeszcze przemawia za zleceniem montażu płyty indukcyjnej profesjonalnemu elektrykowi?

Chociaż wielu osobom może wydawać się, że montaż płyty indukcyjnej to nic trudnego – wystarczy poczytać instrukcje zamieszczone w sieci lub obejrzeć nagrania instruktażowe – to w rzeczywistości często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jakie konsekwencje wiążą się z takim działaniem.

Już same próby podłączenia urządzenia przez osoby, które nie dysponują odpowiednią wiedzą techniczną, mogą zakończyć się nieszczęśliwym wypadkiem, na przykład porażeniem prądem.

Zdarzają się także przypadki, w których źle zamontowana płyta działa nieprawidłowo – wydaje charakterystyczny odgłos strzelania lub nie grzeje się tak, jak powinna, pobierając przy tym nieproporcjonalnie dużo energii.

Zlecenie montażu profesjonaliście to nie tylko sposób na zachowanie gwarancji producenta, ale także na zachowanie spokoju ducha. Co więcej, podczas montażu elektryk może udzielić nam wielu cennych wskazówek w zakresie korzystania ze sprzętu, jego czyszczenia i konserwacji.

Warto więc zainwestować w fachowy montaż i nie martwić się o konsekwencje samodzielnych prób „zabawy w elektryka”.

Podobne:

4.7/5 - (4 votes)
O Redakcja 452 artykuły
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl