Prasówka TBS – najważniejsze wiadomości z czerwca!

Postanowiliśmy wprowadzić comiesięczny raport (prasówkę), na temat tego co się dzieje w świecie TBS. Co miesiąc będzie podsumowywać miniony miesiąc, aby dostarczyć Państwu dostęp do najważniejszych inwestycji TBS, ważnych zmian w prawie i kontrowersji, jakie czasem budzi działalność Towarzystwa Budownictwa Mieszkaniowego. Zapraszamy do lektury!

# TBS Legnica wybuduje nowy budynek z 44 mieszkaniami

tbs-legnica
TBS Legnica

TBS w Legnicy postawi nowy budynek. Towarzystwo Budownictwa Społecznego, którego udziałowcem jest miasto, postawi na osiedlu w Lasku Złotoryjskim blok dla 44 rodzin. Będzie to czterokondygnacyjny budynek z sufitowym ogrzewaniem. Będą to mieszkania z balkonem, pomieszczeniami gospodarczymi i garażami.

W bloku powstaną mieszkania:

 • 1-pokojowe
 • 2-pokojowe
 • 3-pokojowe
 • 4-pokojowe

Średnia powierzchnia wynosić będzie 50 m kw. Inwestycja Legnickiego TBS-u będzie kosztować około 8 mln zł.

Kto kwalifikuje się do wynajęcia mieszkania od TBSu?

Kto może wynająć mieszkanie w TBS? Osoba, która jest na liście oczekujących, niemająca własnego mieszkania i osiągająca dochody pozwalające na jego utrzymanie. Wymagana będzie opłata na rzecz partycypacji w kwocie około 20 proc. wartości mieszkania, która zostanie zwrócona, gdy lokator zrezygnuje z wynajmu lokalu.

# TBS Suwałki – oddanie pierwszego bloku w listopadzie 2017

tbs-suwalki
TBS Suwałki
W listopadzie ma być oddany do użytku pierwszy w Suwałkach (Podlaskie) blok zbudowany w ramach budownictwa społecznego. Inwestycja wyniesie 6 mln zł; w budynku zamieszka aż 48 rodzin.
Deweloper już przystępuje do pracy wykończeniowych. Blok znajduje się na ul. Puławskiego, w samym centrum miasta. Blok ma 4 piętra i 3 klatki z windami. Każde mieszkanie będzie posiadać komórkę lokatorską. Przyszli lokatorzy mieszkań to osoby przed czterdziestką.
Budynek powstanie w dobrej lokalizacji. Mieszkania mogą zakupić osoby, których nie stać na to, by nabyć lokal u dewelopera, ale spełniają kryteria, mają pracę i mogą spłacać takie mieszkanie – powiedział prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz

Program „Od najemcy do właściciela”

Miasto nazwało tę inwestycję „Od najemcy do właściciela„, bo do prawa własności przyszli najemcy będą dochodzili poprzez spłatę kredytu zaciągniętego przez miejską spółkę ZBM TBS. Najemcy muszą wnieść co najmniej 15 procent wartości mieszkania (partycypacja), a reszta kwoty może być rozłożona do 228 rat miesięcznych.

# TBS Piotrków Trybunalski – powstanie nowa kamienica!

tbs-piotrkow
TBS Piotrków

W 2018 roku rozpocznie się budowa nowej kamienicy TBS przy zbiegu ul. Jerozolimskiej i Starowarszawskiej w Piotrkowie. Budynek pomieści 31 mieszkań, powstanie on po wyburzeniu rudery, która znajduje się w tym miejscu. Mieszkańcy będą mogli wprowadzić się do nowego budynku już w 2019 roku.

Metraż mieszkań będzie wynosił od 35 do 65 metrów kw., znajdą się także mieszkania dla osób niepełnosprawnych. Pozostały część mieszkań na parterze przeznaczona będzie na lokale usługowe.

Budynek zostanie podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej, powstanie także wewnętrzny parking na 12 miejsc postojowych.

# TBS Ruda Śląska zwiększy ilość mieszkań komunalnych i TBS

tbs-ruda-slaska

Gotowa jest już koncepcja architektoniczna budynku z 50 mieszkaniami komunalnymi, który stanie przy ul. Stromej i Bytomskiej w Rudzie Śląskiej – Orzegowie.

Inwestycja będzie kosztować prawie 8 mln zł, a sama budowa budynku ma zacząć się w październiku tego roku. Wokół budynku powstaną miejsca postojowe oraz małe elementy architektury. 50 mieszkań, które ma powstać, będzie posiadać przynajmniej 45 m kw.

Najemcy będą musieli wpłacić partycypację w wysokości 25% wartości mieszkania. Inwestycja realizowana jest przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Dombud” Sp. z o.o.

# TBS Otwock – rozpoczyna budowę 31 mieszkań czynszowych

tbs-otwock

Właśnie rozpoczyna się budowa bloku z 31 czynszowymi mieszkaniami, budynek powstaje w Otwocku Małym. Oddanie mieszkań ma nastąpić już pod koniec 2018 roku. Mieszkania będą oddawane w wersji „pod klucz

Docelowo mają powstać aż 3 takie budynki, które łącznie obejmą 93 mieszkania w metrażach od 36 do 65 m kw.

Mieszkania czynszowe są skierowane do osób ze średnim wynagrodzeniem. Partycypacja w kosztach budowy wynosić będzie 20% wartości mieszkania, w którym ktoś będzie chciał zamieszkać.

Podania o mieszkanie będą rozpatrywane wg kolejności zgłoszeń, tylko do 13 czerwca wpłynęło aż 20 podań, a umowy partycypacyjne są już podpisywane!

# ZBM-TBS Sp. z o.o. podpisało umowę na budowę: Osiedla Trocera w Zabrzu!

Osiedle Trocera będzie składać się z 6 budynków, każdy z nich będzie miał 4 kondygnacje. Łącznie powstanie 72 mieszkania, a w nich:

 • kawalerki
 • mieszkania dwu-pokojowe
 • mieszkania trzy-pokojowe

Metraże tych mieszkań będą oscylować w granicach od 33 do 65 m kw.

Atutami będzie bliskość do centrum miasta, kameralna lokalizacja, szeroki wachlarz mieszkań do wyboru, nowoczesne budownictwo i parkingi dla mieszkańców.

Umowy partycypacyjne zostały już podpisane! Wybudowanie osiedla Trocera będzie kosztować 15 mln zł. jednak aż 50% środków, TBS otrzyma w kredycie zaciągniętym w BGK. Resztę środków na budowę osiedla, TBS pozyska z dofinansowania od miasta, środków własnych oraz z pieniędzy pochodzących z partycypacji przyszłych najemców.

# TBS Głogów – 32 czynszowe mieszkania w planach!

Budowa budynku ruszyła już pełną parą. Inwestycja pojawi się na ul. Wojska Polskiego. TBS Głogów zaplanował:

 • 6 mieszkań dwupokojowych
 • 26 mieszkań trzypokojowych

Budynek będzie gotów na koniec 2018 r. Jest to 15 budynek w systemie TBS. Głogowski TBS wybudował już 14 budynków, gdzie powstało prawie tysiąc mieszkań.

Obecna inwestycja zakłada, że w nowo powstałym budynku będą 4 piętra (wliczając poddasze mieszkalne). Będą także balkony, jednak tylko dla najemców mieszkających na 1 i 2 piętrze. Inwestycja będzie kosztować 6.2 mln zł.

# TBS Grudziąc – bezprawnie sprzedaje kamienicę!

Grudziądzkie TBS sprzedał kolejną już kamienicę w ręce prywatnych inwestorów. Dokładnie chodzi o budynek przy ul. Kwiatowej 3. Wyrok mówiący, że umowa sprzedaży jest nieważna, zapadł w Sądzie Okręgowym w Toruniu. Zarząd Grudziądzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego podjął decyzję, że nie będzie składał apelacji.
5/5 - (1 vote)
O Redakcja 452 artykuły
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl

3 komentarze do Prasówka TBS – najważniejsze wiadomości z czerwca!

 1. Takie przekręty i inne są wszędzie

  U nas w TBS Józefów koło Otwocka rachunki za ogrzewanie przekręt 100 lecia 3 000 zł za sezon

  Złodzieje TBS Józefów koło Otwocka

 2. Brakuje takiego podsumowania o nowych inwestycjach tbs. Mógłbyś wrzucić podsumowania nowych inwestycji deweloperskich. Dam sobie rękę uciąć, że wielu najemców ma w planach wyprowadzkę do własnego mieszkania. Ja przynajmniej takie marzenie i plan mam. Własne mieszkanie z ogródkiem to luksus!

Komentowanie jest wyłączone.