Piękne i ekonomiczne meble ogrodowe

Jeśli chce się regenerować siły na świeżym powietrzu albo cieszyć promieniami słonecznymi z kubkiem kawy w dłoni, wcale nie trzeba mieć rozległego ogrodu lub ogródka działkowego. Wystarczy wybrać odpowiednie meble na taras lub balkon, które zapewniają komfort i przyjemność spędzania czasu poza czterema ścianami mieszkania.

Wiele osób rezygnuje z zakupu tego typu produktów, twierdząc, że generuje to wysokie wydatki. Okazuje się jednak, że da się kupić piękne meble do wypoczynku, bez angażowania wielkich środków finansowych. Jak to zrobić? Czy meble ogrodowe zawsze muszą być drogie?

Jak kupować, by być zadowolonym?

fotele-do-ogrodu

Idealne meble do ogrodu lub na taras powinny spełniać trzy podstawowe kryteria. Muszą wyróżniać się:

  • komfortem użytkowania,
  • trwałością,
  • ciekawą stylistyką.

Skoro taras lub balkon służy do relaksu, należy wprowadzić na nim meble, które pozwolą na przyjemny wypoczynek albo organizowanie spotkań w mniejszym lub większym gronie znajomych. Wyposażenie takie, jak na przykład stoliki, krzesła lub fotele, musi być przede wszystkim wygodne. Prostym i ekonomicznym sposobem na poprawę komfortu jest nałożenie na siedziska miękkich poduch.

Meble ogrodowe powinny być wytrzymałe. Tego typu produkty są bowiem wyeksponowane przez większą część roku na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych – wilgoci, deszczu lub promieniowania słonecznego. Użycie konstrukcji nieodpornych na takie czynniki sprawia, że szybko ulegają one zniszczeniu, co prowadzi do konieczności zakupu nowego wyposażenia.

Skoro balkon lub taras mają spełniać funkcję rekreacyjną, trzeba zadbać o to, by meble na nich ustawiane wyróżniały się przyjemnym dla oka wyglądem i wpisywały się w całościową koncepcję, tworząc prawdziwą oazę do odpoczynku.

Czy naprawdę da się zatem znaleźć meble, które mają wszystkie te cechy, a przy tym nie są bardzo drogie?

Gdzie kupować?

Zdecydowanie kupienie funkcjonalnego i pięknego wyposażenia na taras jest możliwe. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie i jak robić zakupy. Niekiedy wymaga to wykazania się większą cierpliwością lub umiejętnością wyczekania na odpowiedni moment.

Jak zatem robić zakupy, żeby kupić idealne meble na taras? Przede wszystkim warto korzystać z rozmaitych akcji promocyjnych oraz wyprzedaży. W ciągu całego roku sprzedawcy przygotowują szereg takich ofert, gdy można kupić ich sprzęty w naprawdę przystępnych cenach.

Świetnym tego przykładem jest choćby Black Friday, gdy ceny mebli spadają nawet o 60-70%. W takich momentach da się znaleźć meble wysokiej klasy sprzedawane poniżej standardowej wartości rynkowej.

Wiele osób korzysta z zakupów poza sezonem lub z przedsprzedaży. Wówczas kwoty, które trzeba zapłacić na nowy zestaw mebli, są także zdecydowanie niższe. Niektóre sklepy, jak choćby Bazkar.pl, wprowadziły na swoich stronach nawet całoroczne outlety, gdzie łatwo upolować prawdziwe okazje sprzedażowe na nowe zestawy mebli do ogrodu lub na rozmaite akcesoria.

Zakup mebli przez Internet staje się świetną okazją do porównania cen, sprawdzenia opinii na temat konkretnych typów wyposażenia. Dzięki temu można znaleźć najlepsze oferty na wymarzone krzesła lub stoliki na taras.

Kupowanie używanych mebli z pewną dozą ostrożności

Innym rozwiązaniem jest zakup trwałych i pięknych mebli z drugiej ręki – za pośrednictwem grup tematycznych, portali sprzedażowych lub rozmaitych giełd. W tym przypadku trzeba jednak zachować sporą ostrożność, zwłaszcza przy zakupach online.

Warto dokładnie obejrzeć wyposażenie, zwracając szczególną uwagę na wszelkie elementy ruchome lub łączenia, a także na ogólną kondycję przedmiotów. Niekiedy na zdjęciach prezentowanych w popularnych serwisach sprzedażowych meble wyglądają na znacznie mniej zużyte, niż są w rzeczywistości. Najlepszym sposobem na bezpieczne zakupy jest zatem obejrzenie mebli na żywo.

Co tanie, to niekiedy drogie?

Zakup tanich mebli na taras to wcale nie mrzonka. Naprawdę da się znaleźć wygodne i piękne wyposażenie ogrodowe, które posłuży nam przez długie lata.

Szukajmy okazji, porównujmy różne oferty i zachowajmy czujność. Jak głosi bowiem stare przysłowie: ”Nie wszystko złoto, co się świeci”. Niekiedy kupienie bardzo tanich mebli, choć pozornie wydaje się super okazją, może tak naprawdę być zupełnie nieopłacalne.

Stawiajmy na jakość i wytrzymałość, zarówno w przypadku nowego, jak i używanego wyposażenia. Dzięki temu zapewnimy sobie przyjemne miejsce do wypoczynku na długie lata, bez konieczności kupowania nowych mebli co roku.

Podobne wątki:

5/5 - (1 vote)
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl