Stylowe i funkcjonalne krzesła ogrodowe

Sezon letni w pełni, co oznacza, że sporo osób spędza czas wolny w ogródku. Ogrody aranżowane są jeszcze wiosną, aby na wakacje każdy mógł swobodnie wypoczywać.

Oczywiście, najważniejsze jest to, by dobrze zadbać o tereny zielone. Następnie, trzeba też pomyśleć o wypoczynku w ogrodzie. W tym celu warto zaopatrzyć się w krzesła ogrodowe.

Najlepiej by łączyły one w sobie praktyczne rozwiązania oraz design. W skrócie: powinny być stylowe i funkcjonalne. Poniższy artykuł przybliży nam nieco tę tematykę.

Rodzaje krzeseł ogrodowych – jaki materiał wybrać?

stylowe-krzesla-ogrodowe

Krzesła ogrodowe to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na to, by umieścić w ogrodzie komplet wypoczynkowy z sofą albo fotelami. Co ważne, krzesła ogrodowe można zamieścić nie tylko na podwórku, ale sprawdzą się też na balkonach lub na tarasach.

Nie muszą to być modele proste, ponieważ coraz więcej z nich przybiera oryginalne formy. Dlatego, niezależnie od tego, czy ktoś lubi klasyczne rozwiązania, czy też może bardziej nowoczesne, bez trudu znajdzie to, co będzie go interesowało. Warto też zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonane są krzesła ogrodowe.

To on wskaże, jakie będzie ich użycie i w jaki sposób o nie dbać, by w danym miejscu służyły one jak najdłużej. Dostępne w sprzedaży są:

  • krzesła drewniane,
  • krzesła plastikowe,
  • krzesła rattanowe,
  • krzesła metalowe.

Krzesła drewniane to krzesła lekkie, kojarzące się z naturalnością i tradycyjnymi rozwiązaniami designerskimi. Jeżeli więc ktoś ma takie wymagania odnośnie krzeseł, z jakich korzysta w domu, to powinien przyjrzeć się w ofercie producentów krzeseł właśnie tym modelom.

Krzesła plastikowe to krzesła równie chętnie wybierane. Zwłaszcza że dostępne są w bardzo wielu kolorach. Tym samym, można bez problemu dopasować do konkretnego stołu, jak i na przykład otoczenia – koloru kwiatów, czy altanki, przy jakiej będą ułożone. Krzesła plastikowe, jak i drewniane dostępne są w wersji składanej, a także bez rozkładania.

Tutaj też więc można dopasować bez problemu pod swoje preferencje. Krzesła rattanowe to krzesła, które można zakupić w bardzo wielu wersjach. Kojarzą się zwłaszcza z wieloma formami oraz z tym że można je z powodzeniem trzymać na zewnątrz: w ogrodach, na tarasach, czy na balkonach.

Meble wykonywane z naturalnego rattanu są trwałe, a na dodatek wyróżnia je spora plastyczność. Jeśli więc ktoś szuka nowoczesnego elementu, to pośród mebli rattanowych nie będzie mieć z tym żadnych problemów.

Dużym walorem takich krzeseł jest ażurowa konstrukcja siedziska, nadająca całości lekkości. Tego typu wypoczynkowe krzesła świetnie się sprawdzają w ogródkach zaaranżowanych w stylu boho. Wiele osób zaopatruje się również w krzesła metalowe. Są to krzesła lżejsze od metalowych odpowiedników. Modele te są bardzo trwałe. Prezentują się solidnie, natomiast także można je zakupić w wersji designerskiej.

Jak dobrać styl i wysokość krzeseł do stołu ogrodowego?

Wybierając krzesła ogrodowe, należy sugerować się przede wszystkim tym, by były one wykonane z materiału odpornego na działanie promieni słonecznych, jak i na działanie wilgoci. Meble ogrodowe kupuje się zwykle na wiele lat, dlatego warto zapłacić nieco więcej, ale mieć pewność, że będą one dobrze się sprawdzały przez długi czas.

Styl krzeseł warto dobierać pod własne preferencje. Design będzie wtedy zawsze dobrze przystosowany do użytkownika. Ponadto, warto brać pod uwagę kolorystykę. Jeśli stół ogrodowy ma żywe wybarwienie, to należy również znaleźć podobny model.

Dodatkowo można zaopatrzyć się w krzesła plecione, w naturalnych kolorach, jeśli styl w ogródku jest podobny. Wysokość krzeseł powinna być dopasowana do stołu ogrodowego. Wysokość i szerokość siedziska będą tutaj kluczowe. Żeby dobrze się w tym rozeznać, podpowiedzi udzielą pracownicy sklepu, w którym będą sprzedawane krzesła.

Jak odpowiednio dbać o krzesła ogrodowe?

Zakup wysokiej jakości krzeseł nie jest równoznaczny, z tym że przez wiele lat będą one w stanie nienaruszonym. Nie mniej ważne bowiem jest to, aby poszczególne modele krzeseł były we właściwy sposób pielęgnowane. Jeśli o meble ogrodowe dba się systematycznie, to można mieć pewność, że będą one służyły jak najdłużej.

Sposób dbania o meble ogrodowe zależy od tego, z jakiego materiału są one wykonane. Otóż każde krzesło wystawione jest na działanie wiatru, deszczu i promieni UV. Meble z drewna należy wyczyścić specjalnym preparatem. Meble z rattanu dobrze będzie ustawiać pod zadaszeniem, kiedy pada.

Na co dzień zaś warto je czyścić preparatami dostępnymi w ogólnej sprzedaży. Meble z plastiku wystarczy przecierać ściereczką. Natomiast, krzesła ogrodowe z metalu najlepiej czyści się szczotką drucianą.

Każdy, kto stosuje się do tych zasad, nie musi przejmować się o stan własnych mebli ogrodowych. Aktualnie na rynku można znaleźć wiele krzeseł ogrodowych. Warto poznać krótką charakterystykę poszczególnych modeli, by dopasować najwłaściwszy dla siebie. Warto kierować się ich funkcjonalnością, designem oraz pielęgnować je regularnie.

5/5 - (1 vote)
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl