Nowe mieszkania komunalne w SZCZECINIE – budują się!

Mieszkania z czynszem komunalnym powstają w Szczecinie w ramach osiedla „Nad Płonią”. Jest to jedyne i jak dotąd, pierwsze takie osiedle w tym mieście. TBS Prawobrzeże dostało zielone światło decyzją radnych, na zwiększenie kapitału zakładowego inwestycji.

Zostały także dopięte na ostatni guzik formalności takie jak:

 • pozwolenie na budowę
 • dokumentacja budowy
 • wyłonienie wykonawcy inwestycji
 • podpisana umowa z BGK

Inwestycja powstanie na ul. Koszarowej 31-32, wybudowane zostaną 24 mieszkania o powierzchni 1300 m2. Teren wokół budynków będzie właściwie zagospodarowany, będą:

 • parkingi
 • tereny zielone
 • mała architektura

Każde z mieszkań będzie do wynajęcia w czynszu komunalnym. Kim będą lokatorzy? będą to osoby które zechcą polepszyć standard mieszkań komunalnych w jakich obecnie mieszkają. Nowe mieszkania cechować będzie ciekawie zaprojektowany funkcjonalizm oraz wyższy jak dotychczas standard techniczny.

Nabór wniosków o mieszkania w Szczecinie już trwa, więc warto czym prędzej wysłać dokumenty jeśli myślicie o zamianie mieszkania na nowe!

Osiedle mieszkań komunalnych „Nad Płonią” – przebieg inwestycji

Budowa nowych mieszkań podzielona została na 6 etapów. Etapy mają mieścić się w przedziale czasowym do 2020 roku. Docelowo na nowym osiedlu „Nad Płonią” powstanie 120 mieszkań które pomieści aż 10 budynków.

Będą to mieszkania w standardzie „pod klucz”, w mieszkaniach znajdą się:

 1. zlewozmywak
 2. kuchenka elektryczna
 3. umywalka
 4. wanna
 5. armatura sanitarna
 6. terakota
 7. ceramiczne płytki
 8. drzwi i okna

Mieszkania znajdujące się na parterze posiadać będą przydomowe ogródki. Natomiast mieszkania znajdujące się na piętrze, będą posiadały balkony. Niektóre z oferowanych mieszkań, będą dostosowane do osób niepełnosprawnych.

TBS Prawobrzeże zapewnia, że tylko najemcy płacący czynsz na czas w mieszkaniach komunalnych, będzie mogła zamienić mieszkania na nowe.

Proces zasiedlania nowego osiedla prowadzi Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych (nabór i weryfikacja wniosków oraz wydawanie skierowań do zawarcia umowy najmu). Oferta zamiany mieszkań adresowana jest do „rzetelnych” najemców, którzy wywiązują się ze swoich  obowiązków względem gminy – regularnie wnoszą opłaty za czynsz, w ostatnich latach nie zalegali z płatnościami, utrzymują zajmowane lokale komunalne w należytym stanie technicznym, dbają o stan części wspólnych, użytkują  dotychczasowe lokale z poszanowaniem zasad współżycia społecznego.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

5/5 - (2 votes)
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl

2 komentarze do Nowe mieszkania komunalne w SZCZECINIE – budują się!

 1. Cytat:”Oferta zamiany mieszkań adresowana jest do „rzetelnych” najemców, którzy wywiązują się ze swoich obowiązków względem gminy – regularnie wnoszą opłaty za czynsz,” …..

  Nie rozumiem dlaczego rzetelni najemcy zostali ujęci w cudzysłów.
  Dla mnie, rozumiejąc język polski to znaczy, że ktoś jest NIERZETELNY właśnie!!! Czyli odwrotne rozumienie 🙁

  Coś jak z „bynajmniej” 🙁 🙁 🙁
  Zero rozumienia języka polskiego :(((((

Komentowanie jest wyłączone.