Pierwsi najemcy STBS przy ulicy Chodkiewicza w Szczecinie

Dnia 20 kwietnia tego roku, pierwsi najemcy Szczecińskiego TBS-u otrzymali klucze do nowych mieszkań które powstały w zrewitalizowanej kamienicy przy ulicy Chodkiewicza w Szczecinie, powstał też jeden zupełnie nowy budynek wewnątrz kwartału.

Oddanie do użytku pierwszych mieszkań Szczecińskiego TBSu

Rewitalizowanie kamienicy oraz koszt postawienia nowego bloku kosztowały 12 mln zł. Przy ulicy Chodkiewicza łącznie powstało 58 mieszkań. Miasto nie zapomniało o programie „Dom dla Absolwenta” i część z puli 58 mieszkań została zarezerwowana dla absolwentów wyższych uczelni.

Piękna historia gdyby nie fakt, że mieszkańcy czekali na mieszkania TBSu ponad 2 lata. Jeden z przyszłych najemców wspomina, że mieszkania TBS są właśnie dla nich, biednej klasy której nie stać na kredyt a sama myśl na wiązanie się z bankiem na 30 lat nie napawa optymizmem.  Klucze do mieszkań przy ul. Chodkiewicza otrzymały 4 rodziny.

Oddanie do użytku zrewitalizowanej kamienicy jest częścią wielkiej inwestycji miasta Szczecin, Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego ma w planie 6 kolejnych rewitalizacji, za sobą mają już 4 ukończone projekty. Postęp przyszłych inwestycji oczywiście uzależniony jest od środków finansowych które pozyska Szczecin. Nie stać nas na realizacje z własnych środków kolejnych 6 kwartałów – pieczętuje wypowiedzią prezes Szczecińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Grażyna Szotkowska.

Krótka charakterystyka mieszkań

Mieszkania na ul. Chodkiewicza zostały urządzone „pod klucz” posiadają wszystkie media. Mieszkania znajdują się w centrum Szczecina, bardzo dobrze skomunikowane środki transportu publicznego.

Czas dojścia do wybranych podmiotów:
• żłobek – 1,6 km – 21 min
• przedszkole – 500 m – 6 min
• szkoła podstawowa – 450 m – 6 min
• sklep spożywczy – 650 m – 8 min
• poczta – 74 m – 1 min
• apteka – 290 – 3 min
• przystanek autobusowy 87, E – 190 m – 2 min
• przystanek tramwajowy 4, 11, 12 – 160 m – 2 min

Na uwagę zasługuje kilka mieszkań przystosowanych dla osób niepełnosprawnych. W budynkach znajdują się domofony.

Koszt partycypacji

Szacunkowa wartość wysokości udziałów wynosi około 1200 zł za 1 metr kwadratowy.

 

stbs

Rate this post