Czy wiesz, o czym powinieneś pamiętać, decydując się na instalację grzewczą w swoim domu?

Coraz więcej osób decyduje się na wprowadzenie instalacji grzewczej do swojego domu, dobrze wykonana potrafi być bardzo opłacalna. Tradycyjne sposoby ogrzewania domu powoli odchodzą w niepamięć, teraz liczą się ekonomiczne rozwiązania.

Kotły – podstawa instalacji grzewczej

rury-stalowe-uzywane

Istnieje wiele rodzajów kotłów, spośród których wybiera się ten właściwy, jeszcze przed rozpoczęciem jakiejkolwiek pracy nad instalacją. Od tego, jaki kocioł wybierzemy, będzie zależała dalsza cena projektu, należy pamiętać o tym, że różne sposoby przetwarzania ciepła generują różne koszty.

Inaczej będzie kosztowało ocieplanie centralne, skupiające się na kotle gazowym, a inaczej te, opierające się na pracy kotła elektrycznego. Dlatego przed zakupem warto zwrócić uwagę nie tylko na aktualną cenę produktu, a również na to ile kosztować będzie nas jego utrzymanie.

Jak wiadomo, czasy stale się zmieniają, a kolejne lata wymagają nowych, bardziej skutecznych rozwiązań, które na polskim rynku są już dostępne. Warto postawić na ekologiczne, kondensacyjne kotły, dzięki którym skutecznie możemy ograniczyć wprowadzanie zanieczyszczeń do naszego środowiska.

W jaki sposób?

To proste – takie kotły posiadają innowacyjną konstrukcję, dzięki której bez problemu odzyskują ciepło zawarte w spalinach, co sprawia, że są dużo skuteczniejsze od swoich tradycyjnych braci.

Jaki sposób ogrzewania wybrać do centralnej instalacji grzewczej?

Decyzja o sposobie ogrzewania jest kluczowa przy bardzo wczesnym stadium budowy budynku, jak wiadomo – wymienienie grzejników naściennych na podłogowe (i na odwrót) wiąże się z bardzo dużymi kosztami. Piec można wymienić bez większych problemów (oczywiście poza sporą ceną takiego zabiegi), ale zmiana sposobu ogrzewania wiąże się z remontem całego budynku, co jest zazwyczaj zupełnie nieopłacalne.

Przed budową warto więc zadać sobie pytanie, na jakim rodzaju ogrzewania nam zależy, czy tradycyjne kaloryfery będą nam odpowiadać, czy wolimy nowoczesne ogrzewanie podłogowe? Dobrze dokładnie rozważyć obie opcje przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Na początek przyjrzyjmy się powszechnym, dobrze nam znanym kaloryferom. Występują w większości bloków mieszkalnych i dużo osób nie wie, że nie są jedynym sposobem ogrzewania, ale o tym później. Ich największym plusem jest fakt, że pasują do prawie każdego rodzaju pieca, co sprawia, że są bardzo uniwersalne i dają duże pole do popisu w kwestii wyboru odpowiedniego kotła.

A co z grzejnikami podłogowymi, niektórzy twierdzą, że są lepsze od tych tradycyjnych. Jest w tym trochę prawdy, przede wszystkim koszt ich utrzymania jest mniejszy, a temperatura w pomieszczeniach, w których są, utrzymuje się na poziomie idealnym dla człowieka. Dodatkowo są doskonałym rozwiązaniem dla alergików – redukują przenoszenie się kurzu w powietrzu, co skutecznie poprawia komfort życia uczulonej osoby.

Zatem – co wybrać, żeby później nie żałować? Oczywiście zależy to jedynie od osobistych preferencji, ciężko stwierdzić, który sposób jest faktycznie lepszy, bo każdy od ogrzewania oczekuje minimalnie różnych rzeczy. Najlepiej dopasować grzejniki odpowiednio do projektu budowanego domu.

Jak zaoszczędzić na instalacji grzewczej? Idealnym rozwiązaniem są używane rury stalowe!

Jak wiadomo, instalacja ogrzewania centralnego potrafi sporo kosztować, w czym najdroższy może okazać się kocioł. Dlatego warto redukować koszty wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, oczywiście pamiętając o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Zdecydowanie najlepsze będą rury stalowe, które wytrzymują nawet najwyższe temperatury.

SANDC ma w swojej ofercie bardzo ciekawą pozycję, która w przypadku próby ograniczenia wydatków może okazać się perfekcyjna. Można zaopatrzyć się u nich w używane rury stalowe, sprowadzane z całego świata. Czy takie rury są bezpieczne? Ekspert SANDC Steel and Constructions odpowiada:

Rury stalowe z demontażu to dobra inwestycja, zwłaszcza jeśli mają być przeznaczone do użytku domowego. Nie ma potrzeby kupowania droższych, nowych rur (chyba że warunki bezpieczeństwa budowli wymagają czegoś innego), używane będą zupełnie wystarczające. Ich jakość jest równie wysoka, są bardzo trwałe i przede wszystkim: sprawdzone! Oczywiście nie trzeba martwić się ich stanem technicznym, należy pamiętać, że używane nie oznacza tego samego, co zniszczone.

Jak widać, nawet eksperci polecają używane rury stalowe, ponieważ są o wiele tańsze i równie skuteczne co nowe produkty, dlatego warto zastanowić się nad ich zakupem.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

5/5 - (1 vote)
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl

1 Komentarz do Czy wiesz, o czym powinieneś pamiętać, decydując się na instalację grzewczą w swoim domu?

Komentowanie jest wyłączone.