Piecyki gazowe – sprawdzone źródło ciepła

Piecyki gazowe były i są wykorzystywane jako dodatkowe źródło ciepła w różnych pomieszczeniach. Współcześnie piecyk gazowy na butlę spełnia swoją funkcję jeszcze lepiej dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań.

Piecyk gazowy na butlę to jedno z popularniejszych rozwiązań pomagających utrzymać w pomieszczeniu komfort termiczny. Zasada działania piecyka jest bardzo prosta – wytwarzanie ciepła polega na spalaniu gazu w postaci płynnej (propan-butan).

Gdzie można stosować piecyki gazowe?

piecyki-gazowe

Piecyki gazowe mają dość szerokie zastosowanie – można nimi dogrzewać zarówno pomieszczenia mieszkalne, jak i pracownicze, np. warsztaty czy garaże. Jednak warunkiem, który musi być spełniony podczas używania piecyka gazowego na butlę, jest to, że pomieszczenia dogrzewane w ten sposób powinny być odpowiednio wentylowane. Należy też pamiętać, że takie piecyki nie mogą być stosowane w pomieszczeniach poniżej poziomu gruntu, czyli na przykład w piwnicach. Niewątpliwą ich zaletą jest to, że bardzo szybko podwyższają temperaturę, jaka panuje w danym pomieszczeniu.

Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że piecyki gazowe są przeważnie małych rozmiarów, dzięki czemu można je bez problemu przenosić z jednego pomieszczenia do drugiego. Urządzenia te mają różną moc, dlatego też można je odpowiednio dostosować do powierzchni ogrzewanych miejsc. Należy też pamiętać, że im mniejszy jest piecyk, tym mniejsza butla, a więc krótszy czas działania.

Piecyk gazowy na butlę – różne rozwiązania

Jak już wspomniano, w ofercie handlowej znajdują się piecyki gazowe o różnych gabarytach i różnej mocy. Dużą popularnością – ze względu na mobilność – cieszą się piece na kółkach. Piecyk na butlę katalityczny to model, który stał się bardzo popularny. Dzieje się tak dlatego, że dzięki zastosowaniu w urządzeniu katalizatora zachodzi całkowity proces spalania, co przekłada się na dużą wydajność urządzenia.

Koniecznie sprawdź  Kolejny łódzki TBS wybuduje na własność

Tego typu piecyki mogą pracować bez przerwy przez dłuższy czas. Najnowocześniejsze piecyki gazowe są wykonane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu mogą nam służyć dość długo. Producenci tych urządzeń grzewczych zadbali także o bezpieczne ich użytkowanie – piecyki są wyposażone w zawór bezpieczeństwa oraz reduktor. Praktycznym rozwiązaniem jest też regulator mocy grzewczej piecyka gazowego na butlę pomagający w uzyskaniu konkretnej temperatury w pomieszczeniu.

Producenci starają się też, by piecyki były estetyczne i swym wyglądem nie szpeciły wnętrz. Temu służy na przykład konstrukcja obudowy maskująca butlę gazową. Niektóre z piecyków gazowych (te o żeliwnej konstrukcji i z efektem naturalnego płomienia) mogą wręcz stanowić atrakcyjny element wyposażenia pomieszczenia.

Wygodne i ekonomiczne piecyki na gaz

Piecyki na gaz są wygodne i praktyczne w użytkowaniu – bez problemu można je umieszczać w różnych pomieszczeniach, a procesowi grzewczemu nie towarzyszy wydzielanie brudnych i toksycznych substancji. Dzięki temu piecyk gazowy na butlę jest też rozwiązaniem ekologicznym. Dogrzewanie nim pomieszczeń to rozwiązanie tanie – gaz nie ma wysokiej ceny, a ilość wytwarzanego ciepła jest duża. Gdy chcemy podnieść temperaturę w danym miejscu, nie jest konieczne uruchamianie ogrzewania całego domu.

 

Decydując się na zakup opisanych piecyków, warto postawić na opcję Keffner – piecyki gazowe. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że zakupione przez nas urządzenie będzie wysokiej jakości i spełni wszelkie wymogi bezpiecznego i ekonomicznego użytkowania.

Warto przeczytać:

Redakcja portalu TBS24.pl