Piecyki gazowe – sprawdzone źródło ciepła

Piecyki gazowe były i są wykorzystywane jako dodatkowe źródło ciepła w różnych pomieszczeniach. Współcześnie piecyk gazowy na butlę spełnia swoją funkcję jeszcze lepiej dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań.

Piecyk gazowy na butlę to jedno z popularniejszych rozwiązań pomagających utrzymać w pomieszczeniu komfort termiczny. Zasada działania piecyka jest bardzo prosta – wytwarzanie ciepła polega na spalaniu gazu w postaci płynnej (propan-butan).

Gdzie można stosować piecyki gazowe?

piecyki-gazowe

Piecyki gazowe mają dość szerokie zastosowanie – można nimi dogrzewać zarówno pomieszczenia mieszkalne, jak i pracownicze, np. warsztaty czy garaże. Jednak warunkiem, który musi być spełniony podczas używania piecyka gazowego na butlę, jest to, że pomieszczenia dogrzewane w ten sposób powinny być odpowiednio wentylowane. Należy też pamiętać, że takie piecyki nie mogą być stosowane w pomieszczeniach poniżej poziomu gruntu, czyli na przykład w piwnicach. Niewątpliwą ich zaletą jest to, że bardzo szybko podwyższają temperaturę, jaka panuje w danym pomieszczeniu.

Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że piecyki gazowe są przeważnie małych rozmiarów, dzięki czemu można je bez problemu przenosić z jednego pomieszczenia do drugiego. Urządzenia te mają różną moc, dlatego też można je odpowiednio dostosować do powierzchni ogrzewanych miejsc. Należy też pamiętać, że im mniejszy jest piecyk, tym mniejsza butla, a więc krótszy czas działania.

Piecyk gazowy na butlę – różne rozwiązania

Jak już wspomniano, w ofercie handlowej znajdują się piecyki gazowe o różnych gabarytach i różnej mocy. Dużą popularnością – ze względu na mobilność – cieszą się piece na kółkach. Piecyk na butlę katalityczny to model, który stał się bardzo popularny. Dzieje się tak dlatego, że dzięki zastosowaniu w urządzeniu katalizatora zachodzi całkowity proces spalania, co przekłada się na dużą wydajność urządzenia.

Tego typu piecyki mogą pracować bez przerwy przez dłuższy czas. Najnowocześniejsze piecyki gazowe są wykonane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu mogą nam służyć dość długo. Producenci tych urządzeń grzewczych zadbali także o bezpieczne ich użytkowanie – piecyki są wyposażone w zawór bezpieczeństwa oraz reduktor. Praktycznym rozwiązaniem jest też regulator mocy grzewczej piecyka gazowego na butlę pomagający w uzyskaniu konkretnej temperatury w pomieszczeniu.

Producenci starają się też, by piecyki były estetyczne i swym wyglądem nie szpeciły wnętrz. Temu służy na przykład konstrukcja obudowy maskująca butlę gazową. Niektóre z piecyków gazowych (te o żeliwnej konstrukcji i z efektem naturalnego płomienia) mogą wręcz stanowić atrakcyjny element wyposażenia pomieszczenia.

Wygodne i ekonomiczne piecyki na gaz

Piecyki na gaz są wygodne i praktyczne w użytkowaniu – bez problemu można je umieszczać w różnych pomieszczeniach, a procesowi grzewczemu nie towarzyszy wydzielanie brudnych i toksycznych substancji. Dzięki temu piecyk gazowy na butlę jest też rozwiązaniem ekologicznym. Dogrzewanie nim pomieszczeń to rozwiązanie tanie – gaz nie ma wysokiej ceny, a ilość wytwarzanego ciepła jest duża. Gdy chcemy podnieść temperaturę w danym miejscu, nie jest konieczne uruchamianie ogrzewania całego domu.

 

Decydując się na zakup opisanych piecyków, warto postawić na opcję Keffner – piecyki gazowe. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że zakupione przez nas urządzenie będzie wysokiej jakości i spełni wszelkie wymogi bezpiecznego i ekonomicznego użytkowania.

Warto przeczytać:

5/5 - (1 vote)
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl