Forum internetowe osiedla Brochów we Wrocławiu

Wrocławskie TBS kończy budowę bloków na osiedlu Brochów gdzie zamieszka ponad 2 tys. ludzi. Tymczasem przyszli mieszkańcy jeszcze przed zasiedleniem mieszkań postanowili się zorganizować. Powstało forum internetowe osiedla.

Forum internetowe www.osiedlebrochow.boo.pl powstało zaledwie kilka dni temu, ale już liczy kilkadziesiąt osób. Liczba ta stale się powiększa w miarę jak kolejni przyszli najemcy nowo budowanych mieszkań dowiadują się o jego istnieniu.

Strona forum jest aktualnie w fazie rozwoju. Toczą się dyskusje nad jej podziałem na odpowiednie kategorie tematyczne tak, aby jak najlepiej spełniała swoją funkcję. Wybrano pierwszych moderatorów, którzy mają za zadanie utrzymać porządek na forum.

Forum jest okazją do zawiązania sąsiedzkich znajomości. Mieszkańcy planują już wspólne spotkanie.

Jak zapewnia Paweł – z zainteresowania informatyk i założyciel forum – Powodem do utworzenia takiego forum, była możliwość poznania sąsiadów i mieszkańców tego osiedla. Nie każdy ma tyle odwagi by zacząć rozmowę na klatce czy na ulicy, takie forum może przełamać pierwsze lody. Forum jest też doskonałym miejscem na dyskusje o problemach dotyczących osiedla -.

W najbliższych dniach  administrator forum zamierza udać się na rozmowy z zarządem TBS w celu nawiązania współpracy.

Fora osiedlowe są doskonałą formą komunikacji pomiędzy zarządcą budynków a mieszkańcami. Osiedla TBS-u zamieszkują głównie ludzie młodzi aktywnie korzystający z internetu. Poprzez forum administracja TBS może dowiadywać się o problemach, jakie nękają mieszkańców osiedla i odpowiednio interweniować. Działa to także w drugą stronę – TBS może informować lokatorów o różnych sprawach dotyczących osiedla typu: przeprowadzanie remontów i konserwacji, zmiana stawek opłat czynszowych, wydarzenia w okolicy, powiadomienia, itp.

Przyszli mieszkańcy z niecierpliwością wyczekują terminu przekazania mieszkań. Najpierw zasiedlona zostanie ulica Cedrowa. Kolejne  bloki budowane są przy ul. Wileńskiej, Pionierów, Syjamskiej i Topolowej. W tym roku na całym osiedlu do ponad 660 mieszkań wprowadzi się w sumie ponad 2 tys. osób.

Przeczytaj także:

Nowe osiedle dla 2 tysięcy ludzi

Leśnica – mieszkania z TBS dla doktorantów

TBS Wrocław – planowane inwestycje

Internetowi sąsiedzi

Rate this post

1 Komentarz do Forum internetowe osiedla Brochów we Wrocławiu

  1. Warto by bylo poruszyc kwestie DNI OTWARTYCH ul.Wietnamska ,dziwna sprawa ze takowych dni nieprzewiduja…warto sie skrzyknac i zarzadac takiej mozliwosci

Komentowanie jest wyłączone.