Nowe osiedle dla 2 tysięcy ludzi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Oceń treść)
Loading...

Wrocławskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego kończy budowę na Brochowie osiedla z 660 mieszkaniami. Podczas sobotniego dnia otwartych drzwi prezentowano pierwsze, prawie już gotowe bloki przy ul. Cedrowej. Mieszkańcy wprowadzą się do nich jednak dopiero za kilka miesięcy.

– Inwestycję zakończymy na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku – zapowiada Kazimierz Fiurst, prezes wrocławskiego TBS.

Bloki przy Cedrowej nie są jedynymi powstającymi na tym osiedlu. Kolejne budowane są przy ul. Wileńskiej, Pionierów, Syjamskiej i Topolowej. W przyszłym roku wprowadzi się tam w sumie ponad 2 tys. ludzi.

Na Brochowie inwestuje nie tylko TBS, ale i prywatni deweloperzy. Jeden postawił przy ul. Semaforowej osiedle dla tysiąca osób, drugi – przy ul. Centralnej, dla 500. Kolejne firmy już się przymierzają do budowy.
Marek Sadowski, przewodniczący rady osiedla, ocenia, że w ciągu kilku najbliższych lat sprowadzi się tu około 4,5 tys. nowych mieszkańców. To tyle, ile teraz mieszka na Brochowie.

Ci, którzy chcieliby zamieszkać w nowych blokach TBS na tym osiedlu, mają jeszcze szanse. Lista nowych lokatorów nie jest kompletna.

Inwestycja na Brochowie nie jest jedyną realizowaną przez wrocławski TBS . W listopadzie zakończy się budowa 206 mieszkań w Leśnicy przy ul. Dolnobrzeskiej i Prochowickiej. Tam wszystkie mieszkania są już zajęte. Zwolnić mogą się tylko pojedyncze lokale, jeśli rodziny, którym przyznano cztery kąty, w ostatniej chwili z nich zrezygnują.
TBS planuje także budowę mieszkań przy ul. Pomarańczowej na Stabłowicach. Zakończenie tej inwestycji jest przewidziane na 2011 r.

Obecnie Wrocławskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego posiada w swoich zasobach 1200 mieszkań. W ciagu najbliższych dwóch lat wybuduje ich jeszcze ponad tysiąc.

Koniecznie sprawdź  Pół tysiąca mieszkań TBS dla Gdańszczan!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Czy wiesz ile kosztuje euro? Nasz przelicznik walut Ci w tym pomoże.