Nowe osiedle dla 2 tysięcy ludzi

Wrocławskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego kończy budowę na Brochowie osiedla z 660 mieszkaniami. Podczas sobotniego dnia otwartych drzwi prezentowano pierwsze, prawie już gotowe bloki przy ul. Cedrowej. Mieszkańcy wprowadzą się do nich jednak dopiero za kilka miesięcy.

– Inwestycję zakończymy na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku – zapowiada Kazimierz Fiurst, prezes wrocławskiego TBS.

Bloki przy Cedrowej nie są jedynymi powstającymi na tym osiedlu. Kolejne budowane są przy ul. Wileńskiej, Pionierów, Syjamskiej i Topolowej. W przyszłym roku wprowadzi się tam w sumie ponad 2 tys. ludzi.

Na Brochowie inwestuje nie tylko TBS, ale i prywatni deweloperzy. Jeden postawił przy ul. Semaforowej osiedle dla tysiąca osób, drugi – przy ul. Centralnej, dla 500. Kolejne firmy już się przymierzają do budowy.
Marek Sadowski, przewodniczący rady osiedla, ocenia, że w ciągu kilku najbliższych lat sprowadzi się tu około 4,5 tys. nowych mieszkańców. To tyle, ile teraz mieszka na Brochowie.

Ci, którzy chcieliby zamieszkać w nowych blokach TBS na tym osiedlu, mają jeszcze szanse. Lista nowych lokatorów nie jest kompletna.

Inwestycja na Brochowie nie jest jedyną realizowaną przez wrocławski TBS . W listopadzie zakończy się budowa 206 mieszkań w Leśnicy przy ul. Dolnobrzeskiej i Prochowickiej. Tam wszystkie mieszkania są już zajęte. Zwolnić mogą się tylko pojedyncze lokale, jeśli rodziny, którym przyznano cztery kąty, w ostatniej chwili z nich zrezygnują.
TBS planuje także budowę mieszkań przy ul. Pomarańczowej na Stabłowicach. Zakończenie tej inwestycji jest przewidziane na 2011 r.

Obecnie Wrocławskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego posiada w swoich zasobach 1200 mieszkań. W ciagu najbliższych dwóch lat wybuduje ich jeszcze ponad tysiąc.

Rate this post