Internetowi sąsiedzi

Mieszkańcy osiedla Górki Małobądzkie w Będzinie (TBS Dombud) mają w internecie forum swojego osiedla. Oprócz dyskusji na tematy osiedlowe forum jest miejscem, gdzie można poznać lepiej swoich sąsiadów.

Osiedle TBS-u Dombud zamieszkują głównie ludzie młodzi aktywnie korzystający z internetu. Stąd zapewne duża popularność forum na którym na dzień dzisiejszy zarejestrowanych jest ponad 300 użytkowników. Liczba ta się zwiększy w miesiącach maj-lipiec kiedy na osiedle wprowadzą się mieszkańcy nowo wybudowanych bloków.

Na forum oprócz dyskusji na bieżące problemy osiedla, zdarzają się ostre wypowiedzi. Duże emocje budzi temat budowy kościoła, oraz tzw. „Czarna Lista Samochodów”, gdzie poprzez zamieszczanie zdjęć samochodów na forum piętnowane są osoby parkujące w miejscach niedozwolonych.

Tworzona jest także osiedlowa „Lista Nieprawidłowości” przedstawiająca mankamenty występujące na osiedlu. Lista docelowo ma być przesłana do TBSu.

Użytkownicy forum ponadto polecają między sobą sprawdzonych usługodawców z okolic osiedla takich jak: fryzjer, kosmetyczka, lekarze. Wymieniają się opiniami na temat nowo powstałych obiektów handlowych: pizzeria, pub, lecznica weterynaryjna, sklepy.

Rate this post