Mieszkania z TBS dla doktorantów

Od 28 grudnia ub. r. doktoranci z wrocławskich uczelni odbierają klucze do nowych mieszkań TBS. Władze Wrocławia chcą w ten sposób przekonać najzdolniejszych i najbardziej obiecujących naukowców do pozostania w mieście. Przeznaczono na ten cel 40 mieszkań wybudowanych w Leśnicy przy ulicy Dolnobrzeskiej.

Chętni do zamieszkania w nowych lokalach TBS zgłaszali się sami, a weryfikacji dokonywała międzyuczelniana komisja. Doktoranci zapłacą 20 proc. wkładu partycypacyjnego, co daje kwotę nieco ponad 1300 zł za metr kwadratowy. Pozostałe 10 proc. partycypacji pokryje miasto. Po wprowadzeniu się będą płacić czynsz jak inni lokatorzy TBS-ów, czyli około 12 zł za metr.

Inwestycje zrealizowało TBS Wrocław. Mieszkania są dwu- i trzypokojowe, liczą od 45 do 65,4mkw. Część doktorantów przyznaje, że możliwość uzyskania mieszkania od Towarzystwa Budownictwa Społecznego pomogła im w podjęciu decyzji o kontynuowaniu tu kariery. Na rynku musieliby zapłacić we Wrocławiu około 5 tys. zł za mkw. mieszkania.

Jak podają władze Wrocławia w tym roku mają powstać kolejne dofinansowane przez miasto mieszkania dla młodych naukowców.

Przeczytaj także: TBS Wrocław – planowane inwestycje

Rate this post