Deweloperzy biją nowe rekordy rozpoczętych budów

Optymizm wśród deweloperów jest tak ogromny, że ustanowili oni w drugim kwartale tego roku kolejny rekord rozpoczętych budów. Inwestycje deweloperskie wyrastają jak grzyby po deszczu. Wkrótce jednak deweloperzy mogą znaleźć się w tarapatach…

Deweloperzy ruszają z nowymi projektami mimo wielu nieciekawych informacji z rynku nieruchomości, należą do nich między innymi: coraz większe trudności w otrzymaniu kredytu hipotecznego, a także mająca się zwiększać z każdym rokiem wysokość wkładu własnego, nieciekawie także wygląda zdolność kredytowa przeciętnej polskiej rodziny, jest bowiem ona najniższa od 44 miesięcy i niewiele dzieli ją od stanu z 2009 roku, gdzie mieliśmy w Polsce i na Świecie kryzys bankowy.

Mieszkanie dla Młodych

mieszkania

Kolejny złym sygnałem dla deweloperów są znikające w błyskawicznym tempie pieniądze z programu „Mieszkanie dla Młodych” już wkrótce może być tak, że banki ogłoszą wstrzymanie dopłat do nowych mieszkań z powodu wyczerpania się środków pieniężnych na to przeznaczonych.

Kolejny program „Mieszkanie +” który lada dzień wejdzie w życie, również może pokrzyżować plany deweloperów, szczegóły programu nie są jednak jeszcze znane.

W 2016 r. wydanych zostało 31.100 decyzji pozwalających na budowę mieszkań. Wzrost o 13% względem roku 2015. Jeśli taki przyrost mieszkań będzie utrzymywał się przez 2-3-4 lata to możemy spodziewać się nadpodaży mieszkań, co doprowadzi deweloperów do obniżenia ich cen w przyszłości.

Rate this post