300 nowych mieszkań w Lublinie dzięki pomocy BGK

Wartą 50 mln zł inwestycję mieszkaniową zamierza wesprzeć BGK. Pieniądze na budowę mieszkań będą płynąć z Funduszu Manipulacyjnego który utworzył BGK. Lublin spłaci kredyt w ciągu 25 lat.

mająca trwać 2 lata inwestycja przyniesie Lublinianom około 300 mieszkań o metrażach 30-40 m. i łącznej ich powierzchni 14 tys mkw. Miasto Lublin oznajmia, że będzie spłacać kredyt zaciągnięty w BGK przez 25 lat. Spłata będzie realizowana z czynszów który mieszkańcy będą wpłacać do Spółki.

Do Spółki sprawującej kontrolę oraz późniejszą administrację budynkiem BGK wybierze Towarzystwo Budownictwa Społecznego lub Lubelskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Udział w inwestycji będzie mieć także sam Lublin który aportem wniesie na rzecz budowy mieszkań grunt który posłuży pod plac budowy. Grunty w chwili obecnej są przygotowywane przez wydział gospodarki mieniem od strony formalnej – dodaje prezydent Lublina Krzysztof Żuk. Część mieszkań zostanie zarezerwowana dla Lublinian którzy zostaną wysiedleni z racji istniejących w mieście inwestycji drogowych. Dokładna ilość gospodarstw domowych nie jest jeszcze znana.

Czy jest popyt na mieszkania TBS w Lublinie?

mieszkania-w-lublinie

Władze miejskie szacują, że w ubiegłych kilku latach wniosków o przydział mieszkania socjalnego lub komunalnego wpłynęło ponad 5000. Natomiast na wynajem mieszkań z zasobów miasta Lublin jest już złożonych ponad 1000 wniosków. Zatem jak widać gołym okiem jest jasna przesłanka aby budować mieszkania czynszowe na wynajem.

Koniecznie sprawdź  Odpowiedzialność lokatora za zalanie innego mieszkania