KTBS – podwyżka czynszu w kredytowanych przez BGK mieszkaniach

Koszalińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego (KTBS) podnosi czynsz dla lokatorów mieszkań TBS których mieszkania zostały wybudowane przy posiłkowaniu się kredytem z BGK

Mieszkańcy nie kryją zdziwienia, podwyżka czynszu dotyczy tylko mieszkań które zostały wybudowane dzięki pożyczce BGK. Podwyżka czynszu sięga kilkunastu groszy za m kw. Mieszkańcy kredytowanych przez BGK nieruchomości będą płacić wyższy czynsz od listopada tego roku, właśnie otrzymali pocztowe powiadomienia od KTBS.

Ku płynności finansowej

plynnosc-finansowa

Niestety BGK co kwartał wprowadza nieznaczne podwyżki i z tego względu Koszalińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego musi przerzucić te koszty na lokatorów kredytowanych nieruchomości aby nie stracić płynności finansowej, nasuwa się pytanie jak będą wyglądać kolejne lata i wysokość czynszu w tych nieruchomościach? czy lokatorzy mają spodziewać się cokwartalnych podwyżek? Prezes TBS Katowice Piotr Kroll komentuje, że po podwyżce stawki za najem będą w wysokości od 7,80 do 9,60 zł/m kw.

Zabrakło mieszkań na os. Unii Europejskiej

KTBS właśnie wywiesił listę lokatorów którzy zamieszkają w nowo powstałych lokalach na os. Unii Europejskiej. O mieszkania starało się 135 rodzin a w puli było ich tylko 36, 99 rodzin nie otrzyma mieszkania, muszą czekać na kolejne inwestycje Katowickiego TBS-u. Owe 36 mieszkań ma powstać do października 2017 r. Prezes TBS Piotr Kroll kwituje, że w planach jest budowa kolejnych mieszkań jednak Spółka czeka na aktualizację rządowego programu dla TBS-ów.

5/5 - (1 vote)

2 komentarze do KTBS – podwyżka czynszu w kredytowanych przez BGK mieszkaniach

  1. Pan Prezes uważa, że lokatorzy wyprowadzą się do swoich domów, i zostawią mieszkania dla następnych lokatorów. Trochę się oderwał od koszalińskich realiów.

  2. Eh te kredyty i pożyczki wykończą nie tylko TBS-y ale i lokatorów w nich mieszkających… emeryci i renciści wyprowadzają się z TBS-ów bo rentki nie starcza na czynsz i życie, po co te mieszkania w systemie TBS? dla bogatych tylko??

Komentowanie jest wyłączone.