Wolne mieszkania TBS w Bełchatowie

Bełchatowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego dysponuje jeszcze kilkunastoma wolnymi mieszkaniami w bloku, który powstanie na os. Olsztyńskim. Wśród mieszkań są lokale od 30 przez 50 do 66 metrów kw.

Na os. Olsztyńskim, wzdłuż ul. brata Alberta Chmielowskiego powstanie ponad 70 mieszkań. Wartość inwestycji to blisko 9 mln zł. Bloki mają być gotowe w wakacje 2014 r.

Nasza spółka realizuje program budowy mieszkań na miarę swoich możliwości. Wspiera nas w tym samorząd Miasta Bełchatowa. Dzięki dobremu montażowi finansowemu udało nam się doprowadzić do budowy dwóch nowych bloków mieszkalnych, w każdym powstanie 39 mieszkań różnej wielkości – informuje Leszek Sztajnert, prezes BTBS.

Ciekawa architektura, funkcjonalny układ pomieszczeń, a przede wszystkim partycypacja przyszłych lokatorów w kosztach budowy – to wyróżniki budownictwa TBS. Zdajemy sobie sprawę, że wielu młodych ludzi nie stać na zakup mieszkania po cenie rynkowej. Wzmacniamy więc działania TBS- u środkami z budżetu miasta, wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom młodych bełchatowian – podkreśla prezydent Marek Chrzanowski dodając, że miasto w pierwszej kolejności przekazało spółce działkę, teraz wspiera tzw. wkład własny spółki.

Cieszę się, że jest zainteresowanie wśród mieszkańców nabyciem mieszkania przy partycypacji w kosztach budowy. To bardzo ważne i uczciwe, bo udział w kosztach wskazuje, że jeśli ktoś faktycznie potrzebuje mieszkania, to daje coś od siebie, a nie tylko występuje z pozycji roszczeniowej oczekując, że gmina podstawi mu za darmo wyremontowane M. Budownictwo społeczne z jednej strony, a socjalne z drugiej – to kierunki, które powinniśmy realizować. System tbs wydaje się być bardzo sprawiedliwy z punktu widzenia społecznego – mówi prezydent.

Nowe bloki będą różnić się od tych, które do tej pory stawiało Bełchatowskie TBS. Bryłą przypominać będą jedno klatkowe punktowce. Oba bloki będą mieć sześć kondygnacji i mieszkania o powierzchni od 30 m2 do 66 m2. Jak zapewnia prezydent, jeszcze w tej kadencji powinna rozpocząć się budowa trzeciego bloku przy ul. Chmielowskiego.

Wszystkie szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie BTBS przy ul. Fabrycznej 1/1HA lub pod numerem tel. /44/ 632 65 19.

Koniecznie przeczytaj:

5/5 - (1 vote)