Nowe budynki TBS staną w centrum Łodzi

Przy ulicy Wodnej i Nawrot w Łodzi wmurowano kamień węgielny pod budowę trzech budynków mieszkalnych. Do końca przyszłego roku na własne „M” może liczyć 75 rodzin, które zostaną wyłonione przez specjalną komisję. Widzewskie TBS w planach ma już kolejne inwestycje.

Jako pierwszy powstanie budynek przy ul. Wodnej 28, jego budowa zostanie zakończona w lipcu przyszłego roku. Budynek zaprojektowany jako dwuklatkowy o zróżnicowanej wysokości: cztero- i sześciokondygnacyjny. Zostanie on wyposażony m.in.: w windy, garaże, domofony. Znajdzie się w nim 31 mieszkań w tym jedno dla osoby niepełnosprawnej. Mieszkania będą jedno-, dwu- i trzypokojowe.

Drugi budynek przy Wodnej 26 na czterech kondygnacjach pomieści 24 mieszkania. Nieco mniej mieszkań przewidziano na ul. Nawrot 82. Tam sześciokondygnacyjny budynek wielorodzinny będzie miał 20 mieszkań. W każdym z nich znajdzie się jeden lokal przeznaczony dla osoby niepełnosprawnej. Miejsca dla samochodów przewidziano w podziemiach bloków i w oddzielnie stojących garażach.
Do budynków przy ul. Nawrot 82 i Wodnej 26 lokatorzy odbiorą klucze pod koniec 2011 r.

Najemcy nowych mieszkań zostaną wybrani w przyszłym roku przez komisję mieszkaniową. Oprócz spełnienia wymogów ustawowych będą musieli wpłacić partycypację wynosząca 30 procent kosztów budowy, oraz kaucję w wysokości 12-krotności miesięcznego czynszu.
Cała inwestycja ma kosztować 13,5 mln zł.

Widzewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego w dalszym etapie planuje budowę 51 mieszkań przy ul. Wysokiej w Łodzi.

Przeczytaj także:

Widzewskie TBS – aktualne inwestycje

TBS w Zgierzu – aktualne inwestycje

Kolejny łódzki TBS wybuduje na własność

W Łodzi lokatorzy wykupią mieszkania TBS na własność

Rate this post