TBS Krosno oddaje mieszkania i buduje kolejne

Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Krośnie zakończyło budowę dwóch budynków przy ul. Podchorążych. Na tym spółka nie poprzestaje – trwa już budowa kolejnego bloku a następne są w planach.

W każdym z nowo wybudowanych budynków znajduje się 25 mieszkań dwu lub trzypokojowych z oddzielną kuchnią bądź aneksem kuchennym, o powierzchni od 52 do 70 metrów kwadratowych. Każde mieszkanie posiada balkon i piwnicę. Po dwa mieszkania na parterze dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pomyślano również o wygodzie lokatorów i zamontowano windę, co jest rzadko spotykane w obiektach pięciokondygnacyjnych. W otoczeniu budynków przygotowano parking dla mieszkańców, zieleńce oraz plac zabaw. Dodatkowym atutem jest atrakcyjna lokalizacja osiedla.

Spośród 50 mieszkań 40 jest w pełni wykończonych i gotowych do zamieszkania „od zaraz”. Są to lokale przeznaczone na wynajem w systemie TBS. Wyposażono je w urządzenia sanitarne i kuchenne, wyłożono płytki i panele na podłogach. Do indywidualnego sterowania temperaturą powietrza i ciepłej wody zastosowano system mieszkaniowych stacji wymiennikowych typu „Logoterma”.
Pozostałe 10 mieszkań pozostawiono w stanie deweloperskim (wykończenie we własnym zakresie) i zostało zaoferowanych na sprzedaż w cenie 3000 zł netto za m2. Inwestycja przebiegła niezwykle sprawnie i szybko, bo trwała zaledwie rok i została zakończona na pół roku przed planowanym terminem.

Pomimo niekorzystnej dla społecznego budownictwa czynszowego sytuacji w kraju (likwidacja finansowania z KFM/BGK) TBS Krosno wychodzi naprzeciw ogromnej liczbie osób zainteresowanych tym systemem. Trwa już kolejna inwestycja przy ul. Szklarskiej w Polance, gdzie ma powstać 36 mieszkań na wynajem. W planach są też kolejne inwestycje w innych częściach miasta.

Mieszkania Krosno Podchorążych
Standard mieszkań TBS przy ul. Podchorążych w Krośnie

Zobacz także:
Mieszkanie z TBS, czy na kredyt?
Mieszkanie z TBS – krok po kroku

Rate this post

1 Komentarz do TBS Krosno oddaje mieszkania i buduje kolejne

Komentowanie jest wyłączone.