Nowoczesne systemy grzewcze Logoterma

Współczesne osiedle, mieszkania czy domy starają się być jak najbardziej przyjazne środowisku. Jest to bardzo ważny aspekt w dzisiejszych czasach. Wiadomo jednak, że równie mocno, jeśli nie bardziej, interesuje nas też finansowe podejście do takich rozwiązań, czyli krótko mówiąc – oszczędność. Czy jest możliwość połączyć rozwiązania ekologiczne, a zarazem oszczędzające nasze pieniądze?

Rozwiązaniem tego problemu może być Logoterma. Jest to nowoczesny system stacji mieszkaniowej, która zaspokaja nasze potrzeby grzewcze poprzez regulację temperatury otoczenia oraz podgrzewanie ciepłej wody użytkowej.

Producent logoterm, firma Meibes oferuje kilka rodzajów takich stacji mieszkaniowych. Ciekawym modelem jest Logoterma Logo Activ. Jest ona przeznaczona dla mieszkań, apartamentów i budynków komercyjnych. Innowacyjna konstrukcja pozwala na dywersyfikację źródła ciepła po pierwotnej stronie wymiennika, z głównym przeznaczeniem urządzeń korzystających z energii odnawialnej.

Budynek wyposażony w Logotermę Logo Activ może być zatem zasilany z tradycyjnej kotłowni gazowej lub olejowej, kotłowni kondensacyjnej, węzła cieplnego oraz dzięki wykorzystaniu pompy ciepła i kolektorów słonecznych.

Zastanawiamy się zapewne jak wygląda przygotowanie ciepłej wody w takiej logotermie. Podstawową zasadą tych stacji mieszkaniowych jest przygotowanie świeżej ciepłej wody w momencie jej poboru. Zapobiega to rozmnażaniu się bakterii.

Czynnik grzewczy z pionu zasilającego przepływa przez filtr siatkowy, trójdrogowy zawór mieszający i pompę aż do zaworu przełączającego. Kiedy „prosimy” o ciepłą wodę, zawór zamyka obieg ogrzewania i dostajemy 100% priorytet na przygotowanie c.w.u..

Logoterma zapewnia wodę o stałej wymaganej temperaturze i ciśnieniu. Ma ona wbudowany swój wodomierz, który dokładnie zlicza pobrane ilości wody. Stacja posiada różne funkcje oszczędzania energii – jak funkcja urlopowa gdzie przechodzi w stan czuwania czy nocne obniżenie temperatury.

Dzięki takim bogatym funkcjom możemy śmiało cieszyć się z wysokiego komfortu i mniejszych rachunków nie tylko zimą.

Rate this post