Porozumienie BGK z resortem skarbu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Oceń treść)
Loading...

Dobra wiadomość dla osób oczekujących na mieszkania z zasobów TBS, oraz ubiegających się o kredyt w ramach rządowego programu dopłat do kredytów mieszkaniowych „Rodzina na swoim”. Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał z Ministerstwem Skarbu porozumienie, które zażegnało groźbę wstrzymania akcji kredytowej.

BGK biorąc jesienią ubiegłego roku udział w emisji akcji PKO BP przez obowiązujące procedury popadł w kłopoty, które hamowały działalność banku. Zastanawiano się nawet nad wstrzymaniem całej akcji kredytowej. Klienci BGK, skarżyli się, że w ostatnich miesiącach coraz trudniej dostać w nim kredyt, poręczenie, a także bardzo długo trzeba czekać na decyzje, które wciąż są przesuwane.

O kłopotach BGK pisaliśmy w artykule Kredyty na inwestycje TBS mogą być wstrzymane.

W zawiadomieniu banku PKO BP z dnia 26 kwietnia czytamy: W dniu 21 marca Bank Gospodarstwa Krajowego z siedzibą w Warszawie podpisał z Ministerstwem Skarbu porozumienie o współpracy w zakresie wspólnego wykonywania uprawnień właścicielskich wynikających z posiadanych akcji Spółki Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. (…) Porozumienie będzie miało korzystny wpływ na stabilność wskaźników adekwatności kapitałowej Banku Gospodarstwa Krajowego.

Koniecznie sprawdź  Budownictwo mieszkaniowe w okresie I-X 2012 r.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Czy wiesz ile kosztuje euro? Nasz przelicznik walut Ci w tym pomoże.