Nowe mieszkania w Warszawie

Wśród mieszkających na Saharze Berberów wyróżnia się jeden lud podróżujących po pustyni nomadów. Mowa o ubranych w niebieskie szaty Tuaregach. Tradycyjnie prowadzą koczowniczy tryb życia, przemieszczając się ze swoimi zwierzętami między oazami. Z uwagi na prowadzony styl życia Tuaregowie rzadko mają stałe siedziby. Z reguły nie mają domów w takim znaczeniu, w jakim mówimy o tym w Polsce. I robią tak od wieków.

Warszawiak, nie koczownik

Dla większości z nas koczowniczy tryb życia jest jednak czymś egzotycznym niczym berberyjska kultura. Dążymy do ustabilizowania sytuacji życiowej. Chcemy osiąść na dłużej w jednym miejscu. Zadomowić się i zapuścić korzenie. Szukanie nowego dachu nad głową co roku lub nawet co kilka miesięcy jest może ekscytujące, kiedy ma się dwadzieścia kilka lat. Jednak w końcu przychodzi czas, żeby osiąść w przyjaznym, bezpiecznym miejscu na stałe.

Od zawsze ludzie ściągali do dużych miast. Warszawa zawsze była w Polsce takim miejscem, w którym ludziom się udawało. Tu można robić rzeczy, których nie da się zrobić nigdzie indziej.

Własne mieszkanie w Warszawie

nowe-mieszkania-w-warszawie

Taką ostoją dla większości z nas jest własne mieszkanie. Warszawski rynek nieruchomości obfituje w mieszkania z rynku wtórnego przeznaczone na wynajem. Łatwiej kupić mieszkanie w Warszawie korzystając z oferty nowo budowanych osiedli. Rynek pierwotny w stolicy obfituje w bardzo zróżnicowane okazje. Dzięki temu praktycznie każdy może znaleźć okolicę i mieszkanie pasujące do niego. W dodatku stolica rozrasta się coraz bardziej, a lokalizacje, które jeszcze jakiś czas temu były poza miastem, dziś są dzielnicami Warszawy.

Dzielnice Warszawy

Przeglądając oferty nowych mieszkań w Warszawie, możesz wybierać w wielu ciekawych zakątkach. Stolica podzielona jest na 18 dzielnic. To sporo, ale w Warszawie żyją ponad dwa miliony ludzi. Do najbardziej znanych należą Mokotów, Śródmieście, czy Żoliborz. Niegdyś owianą nieciekawą sławą Praga, dziś przyciąga coraz więcej osób swoim niepowtarzalnym klimatem. Każda z osiemnastu dzielnic ma własny, niepowtarzalny charakter. Zapytaj ludzi, którzy tam mieszkają, a opowiedzą Ci historię ciekawsze od opowieści Szeherezady.

Warto otworzyć się na miasto i rozejrzeć po okolicznych osiedlach. Często całkiem niedaleko nieciekawego miejsca można znaleźć urocze zakątki, enklawy zieleni idealne do relaksu popołudniami i w weekendy. Takie są właśnie dzielnice Warszawy i nie należy poprzestawać na pierwszym wrażeniu.

Ceny nowych mieszkań w Warszawie

Przy tak dużym obszarze, jaki zajmuje Warszawa, różnice w cenach nieruchomości bywają naprawdę duże. Średnia cena metra kwadratowego mieszkania w różnych dzielnicach waha się od ok. 6 do prawie 15 tysięcy złotych. Przeciętna cena dla całego miasta to ok. 10 tysięcy złotych za metr.

Skąd takie zróżnicowanie? Mówi się, że w branży nieruchomości najważniejsza jest lokalizacja. Na nią jednak składa się kilka czynników. Niektóre miejsca bywają zwyczajnie modne przez kilka lat i wtedy cena mieszkań tam rośnie. Poza tym bardzo ważny jest dojazd. Tylko dokąd? Zwróć uwagę na to, dokąd Ty dojeżdżasz. Czasami Twoim wybawieniem jest pobliska stacja metra, ale możliwe, że takie udogodnienie wcale Cię nie urządza.

Znowu, jeżeli nie jesteś Touaregiem, to nie chcesz spędzać większości swojego życia w drodze. Na koniec dnia cenisz sobie ukojenie, jakie daje powrót do własnego miejsca. Dlatego sprawdź też dostęp do ważnych dla Ciebie usług i infrastruktury, a nie do Pałacu Kultury albo lotniska. Jeśli masz dzieci, ważniejsza będzie oferta oświatowa i dobra przychodnia. Poza tym sklepy i parkingi, jeżeli masz samochód.

Czy kupowanie starych mieszkań jest bezpieczne?

Kupno mieszkania z rynku wtórnego wiąże się z reguły z dodatkowymi trudami. Wiele z tych mieszkań ma aurę nie tylko starej Warszawy, ale też starej farby, starych instalacji, nieszczelnych okien i peerelowskiej jakości. Nawet jeżeli w momencie zakupu wydaje się, że mieszkanie nadaje się do zamieszkania, kolejne miesiące i lata mogą okazać się odyseją remontową. Wyprowadzasz się z jednego pokoju, żeby wyremontować drugi.

Przez jakiś czas jadasz u rodziców, bo czekasz, aż specjalista usunie awarię w kuchni. Na parę miesięcy wyprowadzasz się z domu, bo ekipa do remontu zalanej łazienki ma terminy po świętach. Nie bierz mieszkania, z którego niedługo zechcesz uciec.

A co jeżeli nie chcesz być koczownikiem we własnym domu?

Jest na to sposób. Kup świeżo wybudowane, nowe mieszkanie w Warszawie. Takie, jakiego pragniesz i potrzebujesz. Dzisiejsza architektura stolicy pełna jest przykładów stylowych osiedli, na których poczujesz klimat prawdziwej Warszawy w nowoczesnym wydaniu. Mówimy o miejscu, w którym zapragniesz osiąść na dobre. O miejscu, które będzie Twoim domem. Tuaregowie to lud pustyni. To ona jest ich domem. Wiedzą, że z dala od oazy nie da się długo wytrzymać.

Wiedzą też, że drobny piasek pustyni nie nadaje się do budowania domów. Dlatego przemierzają bezkresne wydmy razem ze swoimi karawanami. Nigdzie nie zatrzymują się na dłużej, stale są w ruchu. Ale Warszawa to nie pustynia.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

5/5 - (1 vote)
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl