Niemal 200 mieszkań TBS powstanie na Targówku

Warszawa przekazała działkę wartą 10 milionów zł na ulicy Radzymińskiej, na działce TBS Północ wybuduje 4-5 piętrowy budynek, w którym znajdzie się aż około 200 mieszkań, dokładne liczby nie są jeszcze znane. Targówek zyska kolejny blok, jest to trzecia obecnie inwestycja w system TBS

Mieszkania pod wynajem powstaną na ul. Radzymińskiej pomiędzy pawilonami Energy Fitness a Tele Pizzą przy Ramiszewskiej. Dokładnie 12 maja 2016 roku Rada Warszawy przyjęła uchwałę, w której mowa o przekazaniu działki pod budowę mieszkań TBS.

Brakuje mieszkań TBS w Warszawie

Eksperci jedno słownie stwierdzili, że w Warszawie brakuje mieszkań na wynajem w systemie TBS, dlatego z chęcią przekażą wartą 10 mln zł. działkę pod tą inwestycję. Jednocześnie podkreślają, że mieszkania TBS będą przeznaczone dla średniej klasy mieszkańców, którzy nie zarabiają wystarczająco dużo, aby otrzymać kredyt z banku i jednocześnie dla tych, którzy zarabiają zbyt wiele, aby starać się o przydział mieszkania komunalnego. Władze Warszawy zapowiadają także o dwóch innych inwestycjach przy ulicach Chyrowskiej i Korzona. Tam również powstaną wielorodzinne budynki TBS.

Jak ma wyglądać budynek przy ul. Radzymińskiej?

Budynek, jak wcześniej pisaliśmy, ma być 4-5 piętrowy, będzie podziemny garaż oraz miejsca parkingowe wokół budynku. Budynek pomieści od 160 do 200 mieszkań. Niestety nie ma jeszcze projektu wizualizacji, informacja o inwestycji jest jeszcze bardzo świeża. Budowa ma zacząć się w drugim kwartale 2017 roku i zakończyć się jesienią 2019 r.

A tak, póki co wygląda działka, na której powstanie budynek:

jak-sie-starac-o-mieszkanie-tbs

Rate this post

1 Komentarz do Niemal 200 mieszkań TBS powstanie na Targówku

Komentowanie jest wyłączone.