Kupujemy mieszkanie w Katowicach. Które inwestycje są godne uwagi?

Rynek nowych mieszkań w Katowicach oferuje ogromny wybór lokali o różnych metrażach, standardach wykończenia i oczywiście cenach. Prywatny nabywca, zwłaszcza dysponujący ograniczoną kwotą, może się w tym łatwo zagubić, bo każda inwestycja ma swoje zalety i wady.

Ich przeanalizowanie wymaga czasu, a tego nie ma zbyt wiele, ponieważ najatrakcyjniejsze lokale błyskawicznie znajdują właścicieli. Podpowiadamy, gdzie warto szukać nowego mieszkania w Katowicach i na co należy zwrócić szczególną uwagę przed podjęciem decyzji.

Kierunek: osiedle Witosa

mieszkania-w-katowicach

Osiedle Witosa to aktualnie jeden z najciekawszych adresów w Katowicach. Wszystko za sprawą unikalnego połączenia cech, które mają kluczowe znaczenie dla dużej części nabywców nowych mieszkań. Chodzi o z jednej strony przyjazną, zieloną okolicę i dużą dostępność miejsc do rekreacji, a z drugiej bliskość ścisłego centrum miasta.

Deweloperzy już jakiś czas temu zainteresowali się osiedlem Witosa. Właśnie powstaje tam nowa inwestycja mieszkaniowa, czyli Bardowskiego 1. Projekt realizowany przez renomowaną firmę TDJ Estate jest skierowany przede wszystkim do rodzin z dziećmi oraz seniorów. Obu grupom szczególnie zależy na ciszy, spokoju, bezpieczeństwie oraz dostępie do miejskiej infrastruktury.

Bardowskiego 1 to doskonały przykład nowoczesnego osiedla. Deweloper postawił na kameralny charakter inwestycji. W jej ramach powstaną zaledwie cztery budynki wielorodzinne, w których znajdzie się łącznie 150 mieszkań. To ukłon w stronę osób, które mają już dość mieszkania w otoczeniu betonu i na przepastnych, anonimowych osiedlach, gdzie nawiązywanie dobrych relacji międzysąsiedzkich jest co najmniej utrudnione.

Kameralna inwestycja mieszkaniowa ma mnóstwo zalet. Po pierwsze: brak tłoku, również na podziemnym parkingu. Po drugie: wyższy poziom bezpieczeństwa (wszyscy się znają, choćby z widzenia). Po trzecie: większa życzliwość między mieszkańcami i poczucie wspólnoty. Po czwarte: cisza, spokój, więcej terenów rekreacyjnych. Nic dziwnego, że Bardowskiego 1 już od momentu ogłoszenia startu realizacji, cieszy się ogromnym zainteresowaniem prywatnych inwestorów.

Wysoki standard życia

Szukając swojego nowego miejsca na ziemi, nie warto skupiać się wyłącznie na samej inwestycji deweloperskiej. Decydujący wpływ na codzienny komfort ma bowiem przede wszystkim lokalizacja, a konkretnie dostęp do sklepów, szkół, przedszkoli, ośrodków zdrowia czy instytucji kultury. Pod tym względem Bardowskiego 1 ma swoim mieszkańcom wiele do zaoferowania.

To kameralne osiedle jest znakomicie skomunikowane z całym miastem. W pobliżu znajdują się przystanki komunikacji miejskiej, rozległa sieć ścieżek rowerowych, parki, skwery, placówki oświatowe (w tym przedszkole z oddziałami integracyjnymi), małe i wielkopowierzchniowe sklepy, przychodnie i apteki. W czasach, gdy wiele nowych mieszkań w Katowicach jest oddawanych na słabo zurbanizowanych terenach, stanowi to niewątpliwy atut.

Zadowoleni będą również zmotoryzowani mieszkańcy. Bardowskiego 1 powstaje nieopodal Drogowej Trasy Średnicowej i autostrady A4, co gwarantuje komfortowy i szybki dojazd do pozostałych części Katowic.

Na terenie osiedla znajdzie się bezpieczny, w pełni wyposażony plac zabaw. Tylko 3 kilometry dzielą Bardowskiego 1 od jednego z największych parków miejskich w Europie, czyli Parku Śląskiego. To wręcz idealne miejsce dla osób lubiących odpoczywać na świeżym powietrzu.

Rozsądnie jest wybrać mieszkanie od sprawdzonego dewelopera

Nowe mieszkania w Katowicach są budowane przez wiele firm, często debiutujących na rynku deweloperskim. Inwestorzy chcą mieć natomiast pewność, że przeznaczą niemałe przecież środki na nieruchomość, która spełni ich oczekiwania nie tylko pod względem układu pomieszczeń czy lokalizacji, ale także jakości wykonania. Nie bez znaczenia jest również terminowe oddanie inwestycji do użytku.

To kolejny powód, dla którego osoby szukające mieszkania w Katowicach mocno interesują się Bardowskiego 1. TDJ Estate to uznany na katowickim rynku deweloper, który ma na swoim koncie znacznie większe realizacje. Firma cieszy się znakomitą renomą, o czym świadczą pozytywne recenzje nabywców wcześniej wybudowanych mieszkań.

Dobra opinia o TDJ Estate nie wzięła się z przypadku. Ten deweloper jest znany z bardzo skrupulatnego i bezkompromisowego podejścia do jakości swoich inwestycji. Dokładnie tak samo jest w przypadku Bardowskiego 1. Inwestycja powstaje z użyciem nowoczesnych, energooszczędnych materiałów, co przełoży się na niskie koszty ogrzewania mieszkań.

W standardzie deweloperskim znajduje się m.in. markowa stolarka okienna o niskim współczynniku przenikania ciepła, drzwi wejściowe firmy Porta czy balkony lub tarasy wykończone mrozoodpornym gresem. Dokładne wykonawstwo ma przy tym niebagatelny wpływ na obniżenie kosztów wykończenia mieszkań „pod klucz”.

Szukając mieszkania w Katowicach z rynku pierwotnego, na pewno warto też zwrócić uwagę na przewidywane wydatki eksploatacyjne – nie tylko związane z zużyciem energii, ale także, chociażby opłatami stałymi. Bardowskiego 1 to mieszkania zasilane ciepłem miejskim, co już oznacza nawet kilkusetzłotowe oszczędności w skali miesiąca.

Ich właściciele będą wnosić do wspólnoty mieszkaniowej jedynie opłaty eksploatacyjne. Ten argument szczególnie powinny wziąć pod uwagę osoby, które zamierzają kupić mieszkanie na kredyt.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

5/5 - (1 vote)
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl