iwona91

Forum Replies Created

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Autor
  Wpisy
 • W odpowiedzi na: mieszkanie w spadku a tbs #3019

  iwona91
  Participant

  Jeśli jesteś z W-wy mogę polecić dobrego, niegrogiego radcę prawnego który zajmuję się sprawami TBS i na pewno pomoze rozwiązac problem.
  Ale logicznie myśląc przyjęcie spadku nie oznacza podpisania umowy z TBS, wydaje mi się, że po tym fakcie do podpisania umowy możemy wskazać inną osobę… w tym wypadku siostrę i to ona podpisze. Ewentualnie po przyjęciu spadku przenieść prawa darowizną na siostrę.

  W odpowiedzi na: TBS Nowy Dwór Mazowiecki #3017

  iwona91
  Participant

  .

  W odpowiedzi na: Cesja partycypacji w PTBS #2824

  iwona91
  Participant

  27/10/2006 sygn.akt I CSK 173/06

  Mój TBS też zastosował klauzulę o braku możliwości cedowania umowy. Wystąpiłam do Sądu, na posiedzeniu niejawnym unieważniono paragraf w umowie.

  W odpowiedzi na: Cesja partycypacji w PTBS #2822

  iwona91
  Participant

  W przypadku mieszkań TBS dziennik ustaw reguluje brzmienie umów, a swobodę kształtowania umowy można zastosować przy sprzedaży roweru, a nie nabywając mieszkanie.

  W odpowiedzi na: Cesja partycypacji w PTBS #2821

  iwona91
  Participant

  Ustawa reguluje kwestię odstąpienia mieszkania. Wystarczy tylko poczytać. Każdy kto podpisał umowę z TBS po 2004 r. ma prawo do odstąienia mieszkania. Jeżeli w swojej umowie znalazł taki zapis który zabrania mu przeniesienia praw na osobę trzecią to jest zapis niedozwolony!!!! SN w swoim orzeczeniu z 27/10/2006 r wprost wyraził pogląd iż takie zapisy naruszają równowagę kontraktową stron i zabronione jest ich stosowanie. Każdy TBS który stosuje takie zapisy działa niezgodnie z prawem.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)