mieszkanie w spadku a tbs

This topic contains 2 odpowiedzi, has 2 głosy, and was last updated by  iwona91 10 years, 8 months temu.

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #627

  Anonim

  Witam.
  Szukam osoby ,która orientuje się choć trochę w prawie lokalowym TBS .
  Nigdzie nie mogę znaleźć informacji-proszę o pomoc.
  Jestem najemcą TBS .Dwa miesiące temu zmarł mi ojciec (mama 3 lata temu).Nie została przeprowadzona sprawa spadkowa ani za mamę ani za tatę.
  Teraz chcemy z siostrą to uregulować.Nie chcę odrzucać spadku,ponieważ moja siostra nie jest biologiczną córką taty.Chciałabym spadek przyjąć i po uprawomocnieniu przekazać mojej siostrze w darowiźnie.Jednak z tego co wiem nie mogę posiadać żadnego prawa do jakiegokolwiek mieszkania-takie jest prawo TBS-tak jest w umowie.Ja nie chcę tego mieszkania dla siebie, a siostra nie dzieciczy po ojcu jako pasierbica.Co zrobić aby był wilk syty i owca cała.Nie chciałabym aby mnie wyrzucono z mieszkania za to ,że złamałam umowę.
  Bardzo proszę o poradę.
  Dziękuję.

  #3018

  Anonim

  .

  #3019

  iwona91
  Participant

  Jeśli jesteś z W-wy mogę polecić dobrego, niegrogiego radcę prawnego który zajmuję się sprawami TBS i na pewno pomoze rozwiązac problem.
  Ale logicznie myśląc przyjęcie spadku nie oznacza podpisania umowy z TBS, wydaje mi się, że po tym fakcie do podpisania umowy możemy wskazać inną osobę… w tym wypadku siostrę i to ona podpisze. Ewentualnie po przyjęciu spadku przenieść prawa darowizną na siostrę.

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)

You must be logged in to reply to this topic.