Administrator

Forum Replies Created

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • Autor
  Wpisy
 • W odpowiedzi na: Wykup TBS – petycja #5295

  Administrator
  Participant

  Szanowni Państwo,
  W odpowiedzi na Państwa zainteresowanie wznowieniem akcji WYKUP TBS, poniżej publikujemy fragment odpowiedzi na petycję z dnia 21.05.2015r. pani Gabrieli Masłowskiej Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej z ramienia Prawa i Sprawiedliwości:


  (…)Proszę o doprecyzowanie oczekiwań w zakresie prac legislacyjnych dotyczących Ustawy z dnia 19.08.2011r. o zmianie ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego oraz Ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, a moim obowiązkiem jest przedstawienie propozycji uregulowań prawnych.
  Czy można zmusić TBS do sprzedaży mieszkań? W przeciwieństwie do spółdzielni mieszkaniowych żaden członek TBS partycypując w kosztach budowy nie może wykazać 100% pokrycia kosztów – jak w spółdzielniach mieszkaniowych. Właścicielem jest TBS i trzeba by ingerować w prawo własności, co zawsze jest trudne do przeprowadzenia w procesie legislacyjnym.
  Ponawiam zatem prośbę o doprecyzowanie Państwa oczekiwań.(…)

  Gabriela Masłowska
  Poseł na Sejm RP  Tak więc petycja wymaga poprawy. Jeżeli są wśród Państwa prawnicy, osoby obeznane w tematyce TBS prosimy o aktywność. Forum portalu może być miejscem, gdzie mogą Państwo przedyskutować treść nowej petycji i nadać jej ostateczny kształt. Wówczas uruchomimy ponownie akcję na łamach portalu.

  Z poważaniem,
  Administracja tbs24.pl

  W odpowiedzi na: Wykup TBS – petycja #4788

  Administrator
  Participant

  Ponad 1500 podpisów na blisko 100 tys. zasób mieszkań TBS to faktycznie jest mało. Jednak chcemy wykorzystać okazję przyszłorocznych wyborów parlamentarnych, więc petycja zostanie wysłana na początku 2015 roku.
  Cały czas prosimy o podpisy oraz rozgłaszanie akcji na forach internetowych, serwisach społecznościowych i lokalnych mediach.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)