Wykup TBS – petycja

This topic contains 84 odpowiedzi, has 2 głosy, and was last updated by  Anonim 8 years temu.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 85 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #984

  Anonim

  .

  • This topic was modified 6 years, 4 months temu by  Redakcja.
  #4784

  Anonim

  Co się dzieje z petycją o wykup TBS?
  Na dzień dzisiejszy jest 1538 podpisów.
  Co z tego wynika?
  Czy została gdzieś wysłana, komuś przedstawiona?
  Czy ktokolwiek oprócz tych, którzy ją podpisali o niej wie?

  #4786

  Anonim

  Nic się nie dzieje z petycją… Jest zbyt mało podpisów aby złożyć ją sejmie – przynajmniej taka odpowiedź otrzymałam jak napisałam od redakcji tejże strony internetowej.

  #4788

  Administrator
  Participant

  Ponad 1500 podpisów na blisko 100 tys. zasób mieszkań TBS to faktycznie jest mało. Jednak chcemy wykorzystać okazję przyszłorocznych wyborów parlamentarnych, więc petycja zostanie wysłana na początku 2015 roku.
  Cały czas prosimy o podpisy oraz rozgłaszanie akcji na forach internetowych, serwisach społecznościowych i lokalnych mediach.

  #5059

  Anonim

  Oficjalna wiadomość jest na niniejszym portalu – https://tbs24.pl/akcja-wykup-tbs

  Liczba podpisów (na dzień 15.02.2015): 1751
  Przyjmowanie podpisów zakończone.

  #5089

  Anonim

  Ludzie zróbmy pospolite ruszenie w tej sprawie!!
  Może ktoś ma możliwość nagłośnienia sprawy w radio , prasie albo w TV.
  Wykonajmy jakiś krok…Macie pomysły do kogo można by się zwrócić to piszcie może uda się rozreklamować stronę internetową albo w jakiś inny sposób dotrzeć do TBS-owiczów

  #5100

  Anonim

  Chciałbym dołączyć mój podpis do listy (petycji ) dot. wykupu mieszkania . Czy jeszcze mam taką możliwość ?

  #5101

  Anonim

  A przeczytaj dwie wypowiedzi nad twoją.

  #5111

  Anonim

  czy ktoś może orientuje się jaka była cena wykupu mieszkań w tbs w zgierz i Bolesławcu??

  #5141

  Anonim

  Może teraz do warto by wysłać petycje do nowego dobrodzieja – Polski? Który obiecał załatwić wszystkie sprawy odłogiem leżące…

  #5142

  Anonim

  Popieram , wyślijmy petycję j.w.. Co nam szkodzi .

  #5159

  Anonim

  A co wy myślicie sobie…że za darmo wam dadzą mieszkania? Jesteście lepsi od tych co ciułają na kredyt?

  #5171

  Anonim

  Szanowni Państwo,
  Poco takie zgryźliwe docinki lepsi gorsi, wszyscy jesteśmy ludźmi i wszyscy słono płacimy – jedni za kredyt na który ich stać inni za wysokie czynsze. Dlatego osobista prośba do nie związanych z tematem TBS O NIEUDZIELANIE SIĘ W ZŁOŚLIWY SPOSÓB.
  Czy istnieje jakakolwiek szansa na podjęcie jakichkolwiek rozmów z administracjami budynków TBS lub z kimś kompetentnym, kto by mógł dokładnie sprecyzować odpowiedź ministerstwa dot. wykupu mieszkań? Może ma ktoś z Państwa dostęp do jakiegoś prawnika, lub osoby kompetentnej, która stwierdziła by że na takiej i takiej podstawie szanse na wykup sa na poziomie 0% a na takiej i takiej szanse wzrastają do 90%.
  Bo takie dywagacje, i marudzenie, ja tyle płace a ja tyle i na życie brakuje są dołujące wszyscy płacimy i płaczemy, ale niewielka ilość osób chce coś z tym zrobić….

  #5169

  Anonim

  Do wykup.
  W obecnym stanie prawnym, szanse na wykup wynoszą 0,00%. Problemem są zapisy stanowiące, iż cały zysk ze sprzedaży mieszkania, TBS musi przekazać do BGK – do tzw funduszu dopłat – z którego BGK ma finansować dalszy rozwój budownictwa społecznego. Inaczej mówiąc TBS sprzedając mieszkania wyzbywa się majątku, nie otrzymując nic w zamian. W dodatku po przekształceniu budynków TBS we wspólnoty mieszkaniowe TBS-y utracą możliwość zarządu własnymi nieruchomościami, co przesądza o braku woli zarządów TBS-ów do sprzedaży mieszkań.
  W przypadku uchwalenia noweli pozostawiającej TBS-om zysk ze sprzedaży mieszkań i pozwalającej dysponować nim we własnym zakresie bez ingerencji BGK (państwa), szanse na wykup wzrastają do 20, max 30%. W przypadku zapewnienia TBS-om zarządzania nieruchomościami mieszkalnymi w których mają więcej niż 50% udziału szanse na wykup wyniosą najwyżej 49%.
  Uważam, że nawet jeśli powyżej wymienione przeszkody zostaną usunięte, tylko nieliczne TBS-y zdecydują się na sprzedaż więcej niż 50% zasobu lokalowego, ponieważ oznacza to likwidację spółki, a żaden zarząd nie może działać na szkodę zarządzanej przez siebie firmy. Nie mniej mogą zaistnieć takie sytuacje, chociażby po to by sfinansować nowobudowane, nowocześniejsze obiekty mieszkalne.
  Osobiście uważam (po dość dobrym zapoznaniu się z obecnym stanem faktycznym), że obecnie sprawa wykupu jest passe i nie warto w nią inwestować pieniędzy a tym bardziej energii. Zresztą po co zmieniać na gorsze coś, co chociaż złe, to ma się całkiem dobrze?:)

  #5173

  Anonim

  Do arkageddon

  ..że obecnie sprawa wykupu jest passe i nie warto w nią inwestować pieniędzy a tym bardziej energii.Zresztą po co zmieniać na gorsze coś,co chociaż złe,to ma się całkiem dobrze?:)

  Pozwól,że Ci przypomnę Twój komentarz z 2014.06.21 dot.BGK kupuje setki mieszkań na wynajem:

  Największy rentier w Polsce,który jest świetnie przygotowany do przejmowania mienia zagrożonych,lub upadających TBS-ów.Oferta Funduszu jest skierowana do najemców TBS-ów w dużych miastach.Wystarczy,że najemcy przeprowadzą się do mieszkań funduszu i TBS-y znajdą się najpóźniej po roku w kłopotach – kiedy trzeba będzie zwrócić partycypację a nowych najemców nie będzie.Wtedy niespłacone kredyty spowodują wypowiedzenie umów kredytowych przez BGK i upadłość lub szybkie przejęcie przez Fundusz zobowiązań TBS-ów wraz z ich nieruchomościami.Partycypacje i TBS-y szlag trafi a Fundusz będzie się bogacił kosztem najemców i TBS-ów.Perfidia i skuteczność.Podziwiam,choć nie pochwalam.

  Jak Cię kelnerzy nagrają w knajpie Sowa i Przyjaciele,pewnie wtedy usłyszymy,co mówisz 🙂

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 85 total)

You must be logged in to reply to this topic.