Maksymalizm w minimalizmie – przedstawiamy proste szafy o imponujących możliwościach

Minimalistyczne, oszczędne estetycznie koncepcje projektowe zdominowały świat designu i śmiało wkraczają do domowych aranżacji. Po nieco jarmarcznym przesycie lat 90. są kojącą odmianą i pomagają zadbać o równowagę i harmonię w codziennym życiu.

Dla niektórych wyzwaniem może jednak być ograniczenie swojego dobytku. Czy jednak jest to konieczne? Otóż nie! Oszczędny wystrój może cieszyć Twoje oczy ładem i zachwycać funkcjonalnością. Poznaj maksymalnie praktyczne, minimalistyczne szafy z drzwiami przesuwnymi i uchylnymi.

Mistrzowie optymalizacji: szafy z drzwiami przesuwnymi

Modułowe szafy z drzwiami przesuwnymi naprawdę imponują możliwościami. Przede wszystkim dają możliwość zagospodarowania praktycznie każdego centymetra aż pod sam sufit. Chyba żaden inny mebel nie pozwala na takie wykorzystanie miejsca. A co wyjątkowo ważne – szafy przesuwne z gładkimi lub lustrzanymi frontami prezentują się bardzo elegancko, gustownie i lekko.

Fantastycznie pasują zatem do aranżacji w nurcie minimal i doskonale dopasowują się do innych mebli i oszczędnych dekoracji. Co więcej, mogą stanąć w zasadzie w każdym pomieszczeniu.

Ich pojemne wnętrze pomieści okrycia wierzchnie, obuwie i galanterię całej rodziny przechowywane w przedpokoju, ale może stać się też skarbnicą dobytku młodego domownika albo pełnić funkcję funkcjonalnej garderoby w sypialni.

Białe szafy z drzwiami uchylnymi

szafy

W ostatnim czasie w projektach często pojawiają się nieśmiertelne, uniwersalne i ponadczasowe białe szafy. Wyjątkowo modne są te z motywami, których wzornictwo zachwyca prostym urokiem. Urozmaiceniem nieskomplikowanych brył często są minimalistyczne detale, np. listwy lub wykończenia z drewna.

Tego typu warianty czasem przypominają szafy w stylu prowansalskim z tą różnicą, że ich forma jest zdecydowanie mniej zdobna. Jesionowe lamele czy sosnowe cokoliki albo uchwyty to subtelne akcenty, które nie rujnują minimalistycznej konwencji, a wprowadzają ciekawy stylistyczny twist.

Jeśli zależy Ci na przełamaniu mdłego wystroju, zdecydowanie wstaw właśnie taką garderobę. Możesz dobrać do niej komodę z drewna nawiązującego kolorem do wykończeń i stworzyć prosty, acz ciekawy zestaw o jeszcze większej funkcjonalności. Takie szafy w różnych wielkościach i o odmiennym designie znajdziesz tutaj: https://www.agatameble.pl/meble/szafy.

Organizacja wnętrza szafy kluczem do minimalistycznego ładu

Idee minimalizmu dotyczą nie tylko wyglądu zewnętrznego i warto zastosować je także do przestrzeni ukrytych poza zasięgiem wzroku. W pierwszej kolejności zadbaj o to, by dopasować układ wnętrza do swoich osobistych potrzeb. O które elementy wyposażenia szafy bez wątpienia warto zadbać, by zaprowadzić ład raz na zawsze?

Na odzież wierzchnią i koszule koniecznie przydadzą się wieszaki – najlepiej te wielopoziomowe, które pozwalają zaoszczędzić więcej miejsca. Wysuwany kosz i dwupoziomowe przegródki do układania butów oraz kaskadowe haczyki na torebki na pewno przydadzą się nie tylko w szafie przedpokoju.

W garderobie w sypialni nie może z kolei zabraknąć: pojemników do segregowania skarpetek, bielizny czy akcesoriów, bardzo praktycznych wiszących półek tekstylnych, specjalnego wieszaka na krawaty lub apaszki, i ekspozytorów na biżuterię, okulary przeciwsłoneczne i zegarki. I ostatni, nie mniej ważny krok: oświetlenie – dzięki ledowym listwom LED lub lampkom z czujnikiem każdy drobiazg znajdziesz w mgnieniu oka, nawet w najgłębszym zakamarku!

Rate this post
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl