TBS i Mieszkanie plus? połączą się?

This topic contains 4 odpowiedzi, has 1 głos, and was last updated by  agusia 8 years, 1 month temu.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #11178

  Krytek

  Sporo szumu jest wokół programu mieszkanie plus, mają się połączyć i TBS będzie budować mieszkania dla programu Mieszkanie plus, jak myślicie, jak to wpłynie na naszą sytuację? czy w ogóle coś się zmieni? w programie Mieszkanie Plus będą mogli wykupić mieszkanie po iluś latach…a My?

  #11179

  rex

  Szum jest bo rzeczywiście coś się dzieje. Przeczuwam, że będzie reaktywacja TBS i wszystkie Towarzystwa Budownictwa Społecznego jeśli będą chciały włączą się do programu „Mieszkanie plus” muszą jedynie spełnić warunek, że czynsz w mieszkaniach nowo powstałych nie będzie większy niż 4% wartości mieszkania.

  #11188

  agusia

  Dużo mówi się o mieszkaniach +, jednakże przez ostatnie lata państwo robiło wszystko aby zabezpieczyć interesy tbsów a nie ich mieszkańców. O wykupie mieszkań słyszymy od blisko 10 lat ale nic z tego, przekształcenia tbsów w spółki prawa handlowego dały im nieograniczoną władzę i możliwość całkowitego decydowania o sobie, zwykle ze szkodą dla mieszkańców, kolejne zmiany wprowadziły możliwość niekontrolowanego podwyższania dochodów, np 1 zł od złotówki dodatkowego dochodu, co powoduje, iż czynsz może osiągnąć poziom nawet 3 czy 4 tys. zł miesięcznie. Wysokie koszty utrzymania mieszkań powodują, iż ich mieszkańcy nawet nie mogą odłożyć na zakup własnego lokum. Cały ten system jest nieracjonalny i zmierza w złym kierunku.
  Obawiam się tbsy wcale chętnie nie przystąpią do programu mieszkanie + , bo nie będą wówczas miały możliwości ciągnąć kasy z mieszkańców jak robią to teraz. W dodatku mieszkania te docelowo mają przejść na własność co oznaczałoby koniec tbsów.

  #11189

  wronka

  Myślę, że jedyna dla Nas szansa, dla osób mieszkających w TBS-ach to połączenie się z programem „Mieszkanie +” inaczej TBS-y mogą zostać zapomniane przez rząd Polski i opinię publiczną. Wtedy nic już nie wywalczymy bo każdy będzie miał na gdzieś… a tak przyłączając się do „Mieszkanie plus” mamy szanse być na świeczniku i korzystając z szumu wokół TBS-ów coś wywalczyć… nie sądzicie?

  #11190

  agusia

  tylko w jaki sposób mamy się połączyć, my nic nie możemy zrobić, tbsy to spółki, jeśli same nie będą chętne to nikt ich nie zmusi. Tbsom na tym nie zależy , bo to im nie na rękę, w dodatku za rok dwa, trzy na wolnym rynku będzie wymagany coraz wyższy wkład własny na który wiele osób nie będzie stać, więc przyjdą do tbsów….

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

You must be logged in to reply to this topic.