120 mieszkań TBS oddano w Toruniu

Toruńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zakończyło budowę osiedla przy ulicach Gerwazego, Podgórskiej i Okólnej. Do ośmiu budynków wprowadza się łącznie 120 rodzin. TTBS już planuje kolejne inwestycje.

Oddane mieszkania są jedno, dwu i trzypokojowe z balkonami. Każde nadaje się do natychmiastowego zamieszkania, ze względu na wykończenie „pod klucz”. Ściany są pomalowane, na podłogach położono panele, w kuchniach jest wykładzina PCV a w łazienkach płytki gressowe. Mieszkania posiadają wszystkie urządzenia sanitarne oraz kuchenki. Przy budynkach powstały place zabaw dla dzieci i parkingi dla mieszkańców.

Oddaliśmy pięć budynków z 60 mieszkaniami w lokalizacji przy ulicy Gerwazego 3, 5, 7,9 i Podgórskiej 14 d, oraz trzy budynki z 60 mieszkaniami przy ulicy Okólnej 13, 13a i 13b – mówi prezes Toruńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Beata Żółtowska. – To koleje mieszkania, które wybudowane zostały z preferencyjnych kredytów udzielanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach rządowego programu wspierania budownictwa mieszkaniowego.

Mieszkania przy ulicy Okólnej to pierwszy etap budowy. Kolejne dwa etapy to budynki przy ul. Armii Ludowej 75, które będą realizowane wspólnie z Gminą Miasta Toruń przy udziale finansowania z Funduszu Dopłat. Powstanie w tym miejscu 48 mieszkań komunalnych o podwyższonym standardzie. Realizacja nastąpi w latach 2013-2015.

To jednak nie koniec planów Toruńskiego TBS. Spółka będzie budowała przy ulicy Szczecińskiej 15-33, 35-51 mieszkania z udziałem kredytów komercyjnych. W nowych blokach znajdzie się łącznie 78 mieszkań.

Przeczytaj także:

Inwestycje Toruńskiego TBS: Toruń, Chełmża

Toruńskie TBS wybudowało na medal

Rate this post