Trwa zasiedlenie mieszkań w Białymstoku

Blisko 80 rodzin wprowadza się obecnie do nowych mieszkań wybudowanych przez Komunalne TBS w Białymstoku. Równocześnie prowadzone są przygotowania do budowy kolejnych bloków – do 2018 r. co rok ma powstawać przynajmniej jede

Pod budynek przy ul. Komisji Edukacji Narodowej co chwilę podjeżdżają samochody dostawcze wypełnione meblami i sprzętem AGD. Zadowoleni lokatorzy zaczynają urządzać dopiero co odebrane mieszkania. Przeważają ludzie młodzi dla których lokal z TBS to najdogodniejsza forma pozyskania wymarzonego M.

Jesteśmy z żoną kilka miesięcy po ślubie. Dotychczas mieszkaliśmy u rodziców, żona jest w 3 miesiącu ciąży, więc zaczęliśmy rozglądać się za własnym kątem. Analizowaliśmy oferty deweloperów i ogłoszenia sprzedaży mieszkań z rynku wtórnego. Biorąc mieszkanie na kredyt, pomimo tego, że byłoby własnościowe to rata kredytu plus czynsz daje miesięcznie bardzo duże obciążenie dla domowego budżetu.

Od znajomych dowiedzieliśmy się o systemie TBS, w Internecie natrafiliśmy na wasz portal tbs24.pl, który dostarczył nam niezbędnych informacji i postanowiliśmy złożyć wniosek w KTBS. Udało się, otrzymaliśmy ładne dwupokojowe mieszkanie. Dziś kończymy składać meble, w przyszłym tygodniu już całkowicie zamieszkamy.– opowiada Robert Podsiadło, jeden z lokatorów nowego budynku.

Obok powstaje już drugi budynek mieszczący 38 mieszkań z garażami. Lokatorzy klucze do mieszkań w nim otrzymają prawdopodobnie na przełomie sierpnia i września. W marcu Komunalne TBS ogłosi przetarg na budowę kolejnego budynku z planem zakończenia w 2015 roku. W sumie na działce przy ul. Komisji Edukacji Narodowej do 2018 roku ma powstać około 320 mieszkań w sześciu budynkach.

By otrzymać mieszkanie należy spełniać warunki ustawowe oraz wpłacić partycypacje w wysokości 30 procent kosztów budowy. Zainteresowanie jest bardzo duże – w tej chwili na rozpatrzenie czeka około dwa tysiące wniosków.

Zobacz także:

Komunalne TBS w Białymstoku – aktualne inwestycje

Mieszkanie z TBS, czy na kredyt?

Cała prawda o programie Mieszkanie Plus!

Mieszkanie z TBS – krok po kroku

Rate this post