Wolne mieszkania TBS – dostęp do strefy VIP

Jak znaleźć wolne mieszkanie TBS? Poszukując wolne mieszkania TBS, warto uzyskać dostęp do naszej strefy VIP, w której prezentujemy najnowsze inwestycje w systemie TBS.

Posiadając dostęp do strefy, jako pierwsi dowiecie się o nowo powstających inwestycjach, w których nabór na mieszkania często prowadzony jest jeszcze przed powstaniem budynku wielorodzinnego.

Wykup dostępu do strefy VIP jest dożywotni, zatem płacisz tylko jeden raz i możesz korzystać z powiadomień o nowych inwestycjach bez przerwy.

Dowiedz się jako pierwszy!

Wolne lokale TBS znikają z rynku nieruchomości w błyskawicznym tempie, aby więc zdobyć przewagę nad innymi chętnymi osobami do zamieszkania w mieszkaniu TBS, należy jak najszybciej dowiedzieć się o nowo powstających inwestycjach.

W większości przypadków wniosek o mieszkanie TBS rozpatrywany jest na podstawie kolejności zgłoszeń, zatem panuje tu zasada:

Kto pierwszy – ten lepszy„.

My jako portal stale monitorujący to, co dzieje się na rynku mieszkań TBS, jesteśmy na bieżąco informowani o nowych inwestycjach, które albo są dopiero planowane, albo prace budowlane zostały już rozpoczęte.

Aby móc na bieżąco monitorować wolne mieszkania TBS, wykup dostęp do strefy z nowymi inwestycjami klikając w ten link. Oprócz dostępu do strefy otrzymasz też inne ciekawe materiały, które pomogą Ci w aplikowaniu o mieszkanie TBS i są to m.in.:

 • E-book: Jak starać się o mieszkanie TBS krok po kroku.
 • E-book: Jak starać się o mieszkanie komunalne, socjalne i z programu „Mieszkanie Plus”.
 • Dożywotni dostęp do katalogu wszystkich w Polsce TBS-ów wraz z aktualnymi danymi kontaktowymi.
 • Przykładowo wypełnione wzory pism, które trzeba będzie złożyć w trakcie aplikowania o mieszkanie TBS.
 • Wzór umowy cesji partycypacji TBS.

Czym jest TBS?

Mieszkanie TBS to lokal czynszowy, którego zarządcą jest Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Mieszkania z zasobów TBS powstają na gruntach należących do lokalnych samorządów. TBS może mieć formę:

 • Spółki z o.o.
 • Spółki akcyjnej
 • Spółdzielni mieszkaniowej.

Mieszkania TBS tworzy się dzięki środkom pozyskanym z BGK, a dokładniej z Krajowego Funduszu Mieszkaniowego, który działa z ramienia Banku Gospodarstwa Krajowego, czyli BGK.

Dla kogo mieszkanie z TBS?

Pierwsze inwestycje TBS pojawiły się jeszcze w latach 90., a ich celem było zapewnienie potrzeb mieszkaniowych osobom i rodzinom posiadającym niskie dochody.

Aktualnie najemca mieszkania TBS nie może posiadać prawa własności do innego lokalu w miejscowości, w którym aplikuje o mieszkanie z zasobów TBS.

W obecnej formie wolne lokale TBS przeznaczone są dla osób, które z powodów finansowych nie mogą kupić własnego mieszkania (przez np. niską zdolność kredytową lub kiepską historię kredytową w BIK), a jednocześnie zarabiają zbyt dużo, by móc starać się o mieszkanie komunalne.

TBS mieszkanie – jak się o nie starać?

Mieszkań w systemie TBS nie powstaje dużo, dlatego ciężko takie mieszkanie dostać, szczególnie jeśli są to nowe mieszkanie TBS, w których jeszcze nikt nie mieszkał.

TBS-y w 2020 roku oddały do użytku 1508 mieszkań w całej Polsce, gdzie dla porównania, deweloperzy oddali do użytku ponad 200 tysięcy mieszkań.

W obliczu tak niewielkiej ilości mieszkań dostępnych w systemie TBS kluczowe jest szybkie aplikowanie o taki lokal, tutaj, jak już wspomnieliśmy, świetnie sprawdzi się dostęp do naszej strefy VIP, w której informujemy o nowo powstałych inwestycjach mieszkaniowych.

Jak starać się o mieszkanie TBS? Gdy zapadnie decyzja o wybudowaniu budynku wielorodzinnego lub nawet całego osiedla w systemie TBS, i spółka otrzyma kredyt preferencyjny od BGK, zarząd wyznacza termin naboru oraz warunki, jakie trzeba spełnić, by móc starać się o mieszkanie TBS.

Zatem jeszcze przed wkopaniem przysłowiowego szpadla w ziemię, Towarzystwo Budownictwa Społecznego otwiera nabór na mieszkania w systemie TBS.

Nabór zwykle trwa do momentu wyczerpania puli mieszkań dostępnych w inwestycji, najczęściej jest to od 30 do 60 mieszkań, ale zdarzają się też większe inwestycje, gdzie budowane jest całe osiedle, wtedy pula mieszkań pod wynajem w systemie TBS oscyluje w ilości około 300-400 mieszkań.

Aby móc złożyć wniosek o przydział mieszkania TBS, należy spełnić warunki określone przez zarząd, najczęściej są to:

 1. Brak tytułu prawnego do innego mieszkania w tej samej miejscowości.
 2. Spełnienie kryterium dochodowego (szczegóły w prospekcie).

W dalszej kolejności składa się wniosek o mieszkanie TBS, oraz deklarację o średnim miesięcznym dochodzie w roku poprzednim, potrzebne też będzie zaświadczenie z urzędu skarbowego o uzyskanych dochodach.

Wniosek rozpatruje Komisja Mieszkaniowa, i po niedługim czasie ogłasza ona listę osób zakwalifikowanych przez Rade Nadzorczą.

Dalej należy wpłacić partycypację w kosztach budowy mieszkania TBS oraz kaucję, która najczęściej wynosi dwunastokrotność miesięcznej stawki czynszu za najmowane mieszkanie.

Kup dostęp do strefy VIP, w której informujemy o wolnych mieszkania TBS.

Podobne wyszukania:

 • wolne mieszkania TBS Warszawa
 • wolne mieszkania TBS Kraków
 • wolne mieszkania TBS Łódź
 • wolne mieszkania TBS Wrocław
 • wolne mieszkania TBS Poznań
 • wolne mieszkania TBS Gdańsk
 • wolne mieszkania TBS Szczecin
 • wolne mieszkania TBS Bydgoszcz
4.8/5 - (26 votes)
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl