TBS w Wałczu buduje

Po trzech latach przerwy TBS w Wałczu rozpocznie nową inwestycję. Do 30 listopada br. mogą składać wnioski osoby zainteresowane wynajmem mieszkania. Po 10 latach najmu mieszkania będą mogły zostać wyodrębnione na własność.

Budowa zlokalizowana jest przy Al. Zdobywców Wału Pomorskiego w Wałczu. Do końca czerwca 2016 roku stanie tam 18- rodzinny blok mieszkalny, składający się z czterech kondygnacji, niepodpiwniczony. Do rozdysponowania są lokale o powierzchni użytkowej od 39 do ponad 57 mkw. Mieszkania na parterze posiadać będą tarasy na gruncie z balustradami. Jedno z mieszkań przystosowane będzie dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim.
Jak na TBS przystało, mieszkania zostaną przygotowane tak, by można się było do nich od razu wprowadzić. W pokojach pomalowane będą ściany i sufity, a na podłogach wyłożone panele. Łazienki i kuchnie zostaną wyposażone w niezbędny sprzęt – wanny, zlewozmywaki, miski ustępowe, baterie i kuchenki elektryczne.

Złożone wnioski rozpatrzy trzyosobowa komisja składająca się z przedstawicieli Rady Miasta, Urzędu Miasta i MOPS w Wałczu, a następnie w terminie do 10 grudnia wskaże najemców lokali. Wybrane osoby do końca stycznia przyszłego roku podpiszą umowę partycypacji i przyrzeczenia najmu, a potem będą miały czas do końca roku na wpłatę w ratach partycypacji. Według wstępnych szacunków wysokość partycypacji wyniesie około 1.500 zł/m2 powierzchni użytkowej mieszkania.

Lokale po upływie 10- letniego okresu najmu przez danego najemcę, po uzyskaniu zgody TBS, będą mogły zostać wyodrębnione i sprzedane najemcy z odliczeniem od ceny zakupu kwoty wpłaconej partycypacji (bez waloryzacji).

Przeczytaj również:
Mieszkanie z TBS – czy to się opłaca?
TBS na własność

Rate this post