TBS dla młodych naukowców

Wrocławskie Centrum Akademickie rozpoczyna kolejną, trzecią już edycję konkursu „TBS dla młodych naukowców“. Nagrodą w konkursie jest możliwość wynajmu mieszkania w systemie TBS na preferencyjnych warunkach.

Oferta skierowana jest do doktorantów i pracowników naukowych oraz naukowo-dydaktycznych, którzy nie ukończyli 35 roku życia (zgodnie z Ustawą z dnia 30 kwietnia 2010 r. o zasadach finansowania nauki) z wrocławski uczelni akademickich oraz instytutów badawczych przyznających stopień doktora. Chętni muszą wykazać się wybitnymi osiągnięciami w reprezentowanej przez siebie dziedzinie. Wrocław chce w ten sposób przekonać najzdolniejszych i najbardziej obiecujących naukowców do pozostania w mieście.

Urząd Miejski Wrocławia na nagrody przeznaczył 23 mieszkania z zasobu TBS Wrocław na Stabłowicach. Są to lokale jedno i dwupokojowe, o powierzchni użytkowej od 30 m2 do 47 m2. Laureaci konkursu będą mieli możliwość wynajęcia mieszkania po wpłacie partycypacji w wysokości 20 procent wartości mieszkania (standardowo jest 30 proc.). Część mieszkań jest już gotowych do zamieszkania, pozostałe TBS udostępni w maju i lipcu tego roku.

W poprzednich edycjach programu miasto udzieliło wsparcia 70 młodym pracownikom wrocławskich uczelni, oferując 40 mieszkań w Leśnicy przy ulicy Dolnobrzeskiej i 30 na Brochowie przy ul. Topolowej i Cedrowej.

Osoby zainteresowane mogą składać wnioski w Biurze Współpracy z Uczelniami Wyższymi Wrocławskiego Centrum Akademickiego, Rynek 13, II p., p. 200, sekretariat. Termin składania wniosków mija 28 marca. Szczegółowe informacje na temat konkursu można uzyskać u pani Barbary Rogowskiej pod nr tel. (71) 770 20 04.

Podobne programy:

Mieszkania z TBS dla studentów w Katowicach

Nowy program mieszkaniowy dla absolwentów z Poznania

Zobacz także:
TBS Wrocław – aktualne inwestycje

Rate this post