Mieszkania z TBS dla studentów

Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przystąpiło do pilotażowego programu tworzenia mieszkań studenckich. Otrzymane od miasta mieszkania remontuje, a następnie oddaje w najem młodzieży akademickiej.

Do pierwszego lokalu przy ulicy Teatralnej 17b na dniach wprowadzą się studenci. Katowickie TBS przeprowadziło w nim generalny remont, którego koszt wyniósł 210 tys. zł. Mieszkanie o powierzchni 160 m kw. mieści się na pierwszym piętrze i jest przedzielone na dwie części do których prowadzą osobne wejścia. Pierwotnie zakładano, że jedna część będzie damska, druga męska, jednak nie jest to przesądzone.

W mieszkaniu jest pięć dwuosobowych pokoi, dwie kuchnie i trzy łazienki, w tym jedna dla niepełnosprawnych. Pokoje wyposażono już w łóżka, szafy, komody i biurka, w łazienkach prysznice, umywalki i ubikacje, w kuchniach m.in. piece i lodówki.

Rekrutacją lokatorów zajmie się Uniwersytet Ekonomiczny. Czynsze natomiast studenci będą płacili TBS-owi. Miesięczny czynsz za miejsce w dwuosobowym pokoju ma wynosić 420 zł. Przy podpisywaniu umowy najmu każdy lokator musi również wpłacić zwrotną kaucję w wysokości dwukrotnego czynszu.

Władze Katowickiego TBS liczą, że projekt się powiedzie i wówczas miasto przekaże spółce więcej lokali, które będzie można przebudować w studenckie domy.

Przeczytaj także: Mieszkania TBS dla absolwentów

Rate this post