Przybędzie mieszkań TBS w Zielonej Górze

Komunalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Zielonej Górze za około miesiąc przekaże najemcom klucze do nowo wybudowanych mieszkań. Zasoby towarzystwa powiększy 76 lokali. Gdy tylko KTBS otrzyma promesę kredytową z Banku Gospodarstwa Krajowego ruszy z kolejną budową 108 mieszkań, a w trakcie przetargu na wykonanie jest inwestycja z 52 mieszkaniami.

Zakończenie budowy dwóch budynków przy ulicy Elektronowej towarzystwo planuje na kwiecień. W maju rozpocznie się zasiedlenie. Bloki są czterokondygnacyjne, 2 i 5 klatkowe z garażami w podziemiach. W budynkach znajduje się łącznie 76 mieszkań wykończonych „pod klucz” o powierzchni od 35 do 65 m2. Wysokość partycypacji wynosiła od 31,5 do 58,5 tys. zł.

W trakcie przetargu na wykonawcę jest kolejna inwestycja przy ulicy Elektronowej. Będzie to jeden budynek czterokondygnacyjny mieszczący 52 mieszkania. Jeśli budowa ruszy w terminie, blok ma być gotowy w przyszłym roku.

KTBS ma już także pozwolenie na budowę dwóch bloków ze 108 mieszkaniami na os. Mazurskim przy ul. Suwalskiej. Rozpoczęcie prac budowlanych uzależnione jest jednak od otrzymania przez spółkę promesy kredytowej z BGK. Jeżeli ją otrzyma bloki powstaną do końca 2011 roku.

W dalszych planach Komunalne TBS ma inwestycje na os. Śląskim – 220 mieszkań i przy ulicy Ludowej – 200 mieszkań. Obecnie w kolejce na mieszkanie z TBS w Zielonej Górze czeka około 400 rodzin.

Przeczytaj także: Komunalne TBS w Zielonej Górze – aktualne inwestycje

Rate this post