Powiększa się osiedle Witosa w Katowicach

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Oceń treść)
Loading...

We wtorek 7 września 91 szczęśliwych rodzin odebrało klucze do w pełni wykończonych lokali wybudowanych przez Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Nowo oddany budynek jest elementem całego osiedla Witosa przy ul. Sławka w Katowicach, w którym oddano już do użytku 264 mieszkania. Wznoszony jest ostatni blok, również składający się z 91 mieszkań.

Obszar terenu przedsięwzięcia inwestycyjno – budowlanego pod nazwą „I etap osiedla mieszkaniowego przy ul. Sławka – Rataja w Katowicach – zadanie nr 3A (budynek nr D1)” położony jest w zachodniej części Katowic – dzielnicy Załęże, bezpośrednio sąsiadującej z centrum Miasta.

Budynek siedmiokondygnacyjny składa się z dwóch oddylatowanych segmentów, z których każdy posiada jedną klatkę schodową i windę. Klatki schodowe i windy obsługują także kondygnację przyziemia, mieszczącą pomieszczenia gospodarcze (komórki lokatorskie) i pomieszczenia techniczne. W bloku znalazło się 91 mieszkań o powierzchni od 28,95 m2 (1-pokojowe) do 70,97 m2 (4-pokojowe).
Budynek jest w całości dostępny dla osób niepełnosprawnych, a na parterze dwa mieszkania przystosowano właśnie dla takich osób.

Mieszkania jak przystało na TBS-owskie oddane zostały „pod klucz”, czyli gotowe do natychmiastowego zamieszkania. W każdym ułożono panele podłogowe, kuchnię wyposażono w kuchenkę i zlewozmywak, łazienka z wanną, umywalką i toaletą wykończona została estetycznymi kafelkami.

Budowę której koszt wyniósł ponad 21 mln zł rozpoczęto w styczniu 2009 roku.

Już od początku tego roku Katowickie TBS prowadzi kolejną i ostatnią inwestycję na osiedlu Witosa. Będzie to podobny blok (budynek D2) mieszczący również 91 mieszkań. Jego zakończenie planowane jest na lipiec 2011 roku.

Lokale mieszkalne będą wynajmowane osobom partycypującym w kosztach oraz wskazanym przez Urząd Miasta Katowice.

Przeczytaj także:

Katowickie TBS – aktualne inwestycje

Bulwary Rawy – IV etap osiedla mieszkaniowego katowickiego TBS

Kolejne inwestycje katowickiego TBS Dombud

Koniecznie sprawdź  Przeprowadzka ze starego mieszkania na nowe

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Czy wiesz ile kosztuje euro? Nasz przelicznik walut Ci w tym pomoże.