Powiększa się osiedle Witosa w Katowicach

We wtorek 7 września 91 szczęśliwych rodzin odebrało klucze do w pełni wykończonych lokali wybudowanych przez Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Nowo oddany budynek jest elementem całego osiedla Witosa przy ul. Sławka w Katowicach, w którym oddano już do użytku 264 mieszkania. Wznoszony jest ostatni blok, również składający się z 91 mieszkań.

Obszar terenu przedsięwzięcia inwestycyjno – budowlanego pod nazwą „I etap osiedla mieszkaniowego przy ul. Sławka – Rataja w Katowicach – zadanie nr 3A (budynek nr D1)” położony jest w zachodniej części Katowic – dzielnicy Załęże, bezpośrednio sąsiadującej z centrum Miasta.

Budynek siedmiokondygnacyjny składa się z dwóch oddylatowanych segmentów, z których każdy posiada jedną klatkę schodową i windę. Klatki schodowe i windy obsługują także kondygnację przyziemia, mieszczącą pomieszczenia gospodarcze (komórki lokatorskie) i pomieszczenia techniczne. W bloku znalazło się 91 mieszkań o powierzchni od 28,95 m2 (1-pokojowe) do 70,97 m2 (4-pokojowe).
Budynek jest w całości dostępny dla osób niepełnosprawnych, a na parterze dwa mieszkania przystosowano właśnie dla takich osób.

Mieszkania jak przystało na TBS-owskie oddane zostały „pod klucz”, czyli gotowe do natychmiastowego zamieszkania. W każdym ułożono panele podłogowe, kuchnię wyposażono w kuchenkę i zlewozmywak, łazienka z wanną, umywalką i toaletą wykończona została estetycznymi kafelkami.

Budowę której koszt wyniósł ponad 21 mln zł rozpoczęto w styczniu 2009 roku.

Już od początku tego roku Katowickie TBS prowadzi kolejną i ostatnią inwestycję na osiedlu Witosa. Będzie to podobny blok (budynek D2) mieszczący również 91 mieszkań. Jego zakończenie planowane jest na lipiec 2011 roku.

Lokale mieszkalne będą wynajmowane osobom partycypującym w kosztach oraz wskazanym przez Urząd Miasta Katowice.

Przeczytaj także:

Katowickie TBS – aktualne inwestycje

Bulwary Rawy – IV etap osiedla mieszkaniowego katowickiego TBS

Kolejne inwestycje katowickiego TBS Dombud

Rate this post