Bulwary Rawy – IV etap osiedla mieszkaniowego katowickiego TBS

W 2011 roku gotowa ma być kolejna część inwestycji „Bulwary Rawy” realizowanej przez Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Będzie to jeden czterosegmentowy gmach u zbiegu ulic 1 Maja i Bohaterów Monte Cassino, który pomieści 165 mieszkań. Budowa ma sie rozpocząć w najbliższych miesiącach.

Budynek zaprojektowała bielska pracownia Gronner & Rączka Architekci, która wygrała konkurs ogłoszony przez katowicki TBS. Będzie miał od czterech do siedmiu pięter i podziemny parking na 176 miejsc.

Wewnątrz znajdzie sie 165 mieszkań o powierzchni od 28 do 74 m2. Na pierwszej kondygnacji mieszkalnej przy klatkach schodowych ulokowano mieszkania przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych, do których możliwy jest dostęp poprzez pochylnie lub windy.

Blok zostanie dostawiony do istniejącego już budynku, także należącego do TBS-u, i domknie kwartał miejskiej zabudowy. Wewnątrz powstanie otwarty na południe dziedziniec z placem zabaw, ogródkami dla mieszkańców parteru i elementami małej architektury. W tej części miasta taki układ to jedyna szansa na stworzenie w miarę bezpiecznej i spokojnej zielonej przestrzeni.

Lokale mieszkalne będą wynajmowane osobom partycypującym w kosztach oraz wskazanym przez Urząd Miasta Katowice.

Przeczytaj także:
Katowickie TBS – inwestycje
Mieszkania TBS budowane bez kredytu

Rate this post