Kolejne inwestycje katowickiego TBS Dombud

Z końcem 2010 i początkiem 2011 roku w Rudzie Śląskiej oddanych do użytku ma być ponad 300 mieszkań. Inwestycje przy ulicy Kędzierzyńskiej i Czempiela realizuje TBS Dombud Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, które przoduje w regionie śląsko-dąbrowskim pod względem budowanych na wynajem mieszkań.

Towarzystwo Budownictwa Społecznego Dombud Sp. z o.o. w Katowicach zostało utworzone w październiku 2001 roku przez dwóch udziałowców: Przedsiębiorstwo Budowlane Dombud S.A. i Gminę Będzin.

Początki firmy Dombud sięgają 1945 r. W 1977r. firma przekształciła się w Kombinat Budowlany „Katowice” następnie w Państwowe Przedsiębiorstwo Dombud S.A. Od roku 1998 prowadzona jest działalność developerska zajmująca się sprzedażą nowo wybudowanych mieszkań i domów.
Poza tym w firmie prowadzona jest działalność pomocnicza w postaci produkcji prefabrykatów żelbetowych oraz wytwarzania betonu. Firma wniosła duży wkład w kształt dzisiejszych Katowic bowiem uczestniczyła w realizacji ważniejszych inwestycji budowlanych, które obecnie są znaną wizytówką miasta.

W ramach TBS spółka wybudowała w ciągu niespełna dekady ponad 1000 mieszkań zlokalizowanych na terenie miast Będzin i Jaworzno.
W Jaworznie przy ul. Chopina i Azot w dwóch etapach wybudowano 5 budynków, w których zamieszkały 144 rodziny.

Największą zrealizowaną inwestycją TBS Dombud jest osiedle Górki Małobądzkie w Będzinie. Od 2003 roku powstało tam 40 budynków mieszczących 876 mieszkań na wynajem. Osiedle jest nadal rozbudowywane, jednak teraz powstaną mieszkania na sprzedaż. Aktualnie Dombud prowadzi prace wykończeniowe pięciu budynków`w których znajdą się 82 mieszkania.

Osoby oczekujące na mieszkanie z liczącej ponad 400 osób listy rezerwowej TBS Dombud ucieszy informacja o kolejnej inwestycji w Rudzie Śląskiej. W rejonie ul. Kędzierzyńskiej i Czempiela w kilku etapach TBS wybuduje ponad 300 wykończonych „pod klucz” mieszkań o powierzchni od 45 do 67 m2. Do dyspozycji przyszłych najemców będą parkingi na 80 samochodów oraz teren rekreacyjno-sportowy.

Przeczytaj także: TBS Dombud – aktualne inwestycje

Koniecznie sprawdź  Nowe mieszkania TBS w Grudziądzu